کد خبر: 1003

باتوجه به برپایی هفتمین نمایشگاه کتاب استانی همزمان با ۱۳ اسفند در سنندج ۵۸۷ ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب در کردستان ثبت نام کردند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از شبستان، جلال قلعه شاخانی، امروز در جلسه برنامه ریزی برپایی هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی در مجتمع فجر سنندج اظهار کرد: ثبت نام از ناشران سراسر کشور برای شرکت در هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان از ٧ بهمن آغاز و تا ٢٢ بهمن ادامه داشت که ٥٨٧ ناشر برای شرکت در این دوره از نمایشگاه کتاب اعلام آمادگی کردند.

 

وی فراهم کردن بسترهای لازم برای برپایی نمایشگاه کتاب را ضروری دانست و عنوان کرد: این دوره از نمایشگاه بزرگ کتاب با حضور ناشران کشور و استان همزمان با ١٣ تا ١٨ اسفند جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی سنندج دایر می‌شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با بیان اینکه نمایشگاه‌های کتاب استانی به همت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا می شود، ادامه داد: ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان از چند ماه قبل با تشکیل کمیته های مختلف تمام تلاش خود را برای هر چه بهتر برگزار کردن این دوره از نمایشگاه به کار گرفته است.

 

قلعه شاخانی، اوج گرفتن فعالیت شبکه‌های اجتماعی را از عوامل کاهش فرهنگ کتابخوانی عنوان کرد و افزود: لازم است با فرهنگ سازی و نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی در جامعه جانی دوباره به این میراث ماندگار بخشید.

 

وی از فراهم شدن مقدمات اولیه برپایی این نمایشگاه در سطح استان خبر داد و افزود: همزمان با برپایی نمایشگاه کتاب، برگزاری نشست های علمی با حضور صاحبنظران، اجرای ویژه برنامه برای کودکان، دعوت از چهره های شاخص، رونمایی از کتاب و شب های فرهنگی پیش بینی شده است.

 

قلعه شاخانی، با تاکید بر اینکه تلاش کرده ایم این دوره از نمایشگاه کتاب استانی دربردارنده تازه های نشر و جوابگوی نیاز مخاطبان باشد، ابراز داشت: در این دوره از نمایشگاه با تدابیر خاص سعی می کنیم نگاه ویژه ای به کتابفروشی های سطح شهر نیز داشته باشیم.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به کارت الکترونیکی خرید کتاب در نمایشگاه کتاب نیز اشاره و اضافه کرد: در حال رایزنی با بانک شهر برای عرضه کارت الکترونیکی خرید کتاب هستیم که این کارت با ٢٠ درصد تخفیف به خریداران کتاب عرضه می شود.

 

وی از حضور ناشران اقلیم کردستان عراق در این نمایشگاه خبر داد و خاطر نشان کرد: کمیته فرهنگی برگزاری هفتمین نمایشگاه کتاب کردستان با هدف رایزنی و فراهم کردن زمینه حضور ناشران اقلیم کردستان عراق به سلیمانیه سفر کرده است که امیدواریم در این دوره از نمایشگاه کتاب شاهد حضور ناشران اقلیم هم باشیم.

 

 

پایان پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر