کد خبر: 1007

20 درصد جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان کردستان را افراد ناتوان در پرداخت مهریه تشکیل می دهند.

به گزارش کردستان خبر به نقل  از روابط عمومی اداره کل زندان های کردستان، اسحاق ابراهیمی در جلسه هیات امنای ستاد مردمی دیه، تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را 319 نفر اعلام کرد و افزود: برای آزادی این تعداد مددجو از زندان، بیش از 250 میلیارد ریال نیاز است.


وی از آزادی 216 زندانی جرائم غیرعمد استان در سال 96 خبر داد و اظهار کرد: آمار زندانیان آزاد شده امسال، نسبت به همین مدت در سال گذشته، 52 درصد رشد داشته است.
ابراهیمی یادآور شد: برای آزادی این 216 مددجو بیش از 125 میلیارد ریال از محل کمک های بلاعوض ستاد دیه، صندوق خسارت های بیمه بدنی، تسهیلات بانک های عامل، گذشت شاکیان و همچنین کمک های کمیته امداد امام خمینی (ره) جمع آوری و پرداخت شد.


مدیرکل زندان های کردستان با اشاره به افزایش کمک های بلاعوض ستاد دیه برای کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد اضافه کرد: ستاد دیه امسال با پرداخت مبلغی بیش از 20 میلیارد ریال زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کرد که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال گذشته 47 درصد رشد دارد.


ابراهیمی با بیان اینکه بانک های عامل از ابتدای امسال تاکنون بیش از 16 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به زندانیان جرائم غیرعمد کردستانی برای کمک به آزادی آنان پرداخت کرده اند، گفت: این مبلغ نیز در مقایسه با همین مدت در سال گذشته 63 درصد رشد داشته است.


6 زندان، 2 بازداشتگاه، یک کانون اصلاح و تربیت و یک اردوگاه کار درمانی در استان کردستان فعالیت دارند.
 

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر