کد خبر: 1027

کارشناس هواشناسی:​ امروز اوج بارندگی‌ها در کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، شمال فارس و غرب اصفهان است.

به گزارش کردستان خبر، محمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: در هفته ای که گذشت مریوان با 239 میلیمتر بارندگی رکوددار ریزش ها بود و کانون ریزش ها در جنوب آذربایجان غربی و شمال کردستان قرار داشت.
اصغری گفت:​ موجی که در روزهای اخیر کشور را فراگرفته و موجب بارش های پراکنده شده ، از شرق مدیترانه وارد شده است و همچنان ادامه دارد.
وی گفت: از فردا تا روز سه شنبه در استان کرمان بارندگی پیش بینی می کنیم و این بارندگی در استان های جنوبی کشور و جنوب سیستان و بلوچستان هم پیش بینی می شود و در استان سیستان و بلوچستان منجر به سیلاب و آبگرفتگی خواهد شد.

 او وقوع رگبارهای نسبتاً شدید را در هرمزگان و جزایر ابوموسی، تنب کوچک و تنب بزرگ و قشم پیش بینی کرد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: هرچه زمان جلوتر می رود ابرهای باران زا مناطق شرقی کشور را دربر می گیرد و یزدی ها و خراسان جنوبی ها منتظر بارش باشند.
اصغری گفت: تهران و البرز هم از امروز تا چهارشنبه منتظر بارندگی باشند و البته در روز دوشنبه وقفه ای در بارندگی خواهیم داشت که توأم با وزش باد خواهد بود.
وی پیش بینی کرد: بارندگی در خراسان های رضوی و شمالی نیز از شنبه تا پایان هفته رخ دهد و فقط در روز سه شنبه شاهد وقفه ای در این بارش ها خواهیم بود.
اصغری گفت:​ در گردنه های ساعیم، قرقه داغ، اسلام و ارتفاعات آذربایجان غربی، دیوان دره، بیجار، سقز، بانه، کردستان و ارتفاعات سمنان بارش برف خواهیم داشت.
وی افزود: نوسانات دمایی در هفته پیشرو قابل توجه نیست اما تمایل به کاهش دما در روزهای آینده بیشتر است.

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر