کد خبر: 1112

زنگ نیکوکاری همزمان با سراسر کشور در هزار و ۷۰۰ مدرسه استان‌کردستان به صدا درآمد.

به گزارش کردستان خبر به نقل از ایلنا، محمد رسول شیخی زاده در این مراسم که در دبستان پسرانه بعثت سنندج برگزار شد با بیان اینکه جشن نیکوکاری هرساله در آستانه سال جدید و باهدف کمک به نیازمندان هم‌زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود، گفت: نخستین روز جشن نیکوکاری در سطح هزار و ۷۰۰ مدرسه استان کردستان برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزاری جشن نیکوکاری درسطح مدارس باهدف ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و سنت‌های حسنه الهی در قشر نوجوان و دانش آموزان برگزار می‌شود.

شیخی زاده بابیان اینکه کمک‌های جمع‌آوری‌شده در سطح همان مدارس برای کمک به دانش آموزان نیازمند صرف می‌شود، گفت: برگزاری زنگ نیکوکاری با همکاری آموزش‌وپرورش و سازمان دانش‌آموزی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کارهای ارزشی در جامعه که تأکید بزرگان دین ما است در زمینه رسیدگی به افراد محروم جامعه است، افزود: با پرپایی پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی نیز در ۱۷ و ۱۸ همین ماه در سطح میادن اصلی شهرستانهای استان کردستان و میعادگاه‌های نماز جمعه زمینه کمک‌های خیران فراهم می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و ۵۰۰ میلون تومان کمک در جشن نیکوکاری جمع‌آوری شد، گفت: امسال نیز امید است با مشارکت مردم خیرخواه استان کردستان بیش از سال گذشته جمع‌آوری شود و این کمک‌ها در آستانه سال نو در بین نیازمندان توزیع و بخشی از نیازهای آن‌ها تأمین شود.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر