کد خبر: 1176

تفاهم‌نامه تولید سه مجموعه فاخر تلویزیونی میان معاونت امور استان‌های رسانه ملی و استانداری کردستان به امضا رسید.

به گزارش کردستان خبر به نقل از روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، تفاهم‌نامه تولید مجموعه‌های فاخر «سردار سنجرخان»، «امیرنظام گروس» و «ماه شرف خانم معروف به مستوره اردلان» بین این معاونت و استانداری کردستان در مراسمی به امضا رسید.

علی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی در این مراسم با اشاره به امتیازات برجسته مرکز کردستان گفت: این استان از نظر فرهنگی، هنری، مفاخر و مشاهیر حاضر در تاریخ گذشته و معاصر، دارای ویژگی‌های مهمی است که پرداختن به آن‌ها از وظایف رسانه استانی به شمار می‌رود.

سیاست معاونت استان‌ها حمایت از استعداد‌های بومی در مراکز است
وی افزود: سیاست اصلی معاونت امور استان‌ها، حمایت از هنرمندان و استعداد‌های بومی در ساخت مجموعه‌های فاخر است و هر چند استفاده از چند نفر چهره شاخص و هنرمند ملی برای افزودن بر جذابیت و تعداد مخاطبان لازم است.

دارابی با بیان اینکه بهترین عوامل بومی و ملی باید برای تولید مجموعه‌های فاخر تلویزیونی در مراکز انتخاب شوند، گفت: استفاده از صاحب‌نظران دانشگاهی و بومی در پژوهش مسئله‌ای ضروری است.

معاون امور استان‌های رسانه ملی افزود: معرفی چهره‌ها و مفاخر برجسته هر استان در قالب آثار نمایشی، یکی از ظرفیت‌ها و در عین حال مزیت‌های مراکز استانی است و تولید آثار برجسته، کاری بکر و نو از سوی شبکه‌های استانی به شمار می‌رود.

تولید مجموعه تلویزیونی درباره شخصیت‌های کردستان نظر مردم ایران را به این خطبه تغییر می‌دهد

بهمن مرادنیا استاندار کردستان نیز در این مراسم با بیان اینکه کردستان نقش مهمی در موسیقی و هنر ایران زمین داشته ولی هنوز محرومیت‌های زیادی را شاهد هستیم، گفت: ساخت دو مجموعه فاخر تلویزیونی درباره شخصیت‌های برجسته این استان نقش مهمی در تغییر دیدگاه مردم سراسر ایران به خطه کردستان خواهد داشت.

وی با بیان اینکه کردستان ۵۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و ۱۴۰۰ شهید ترور را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، افزود: استاد نجات‌اللهی نخستین شهید دانشگاهی از کردستان بوده و مشاهیر فراوانی از این منطقه به ایران اسلامی معرفی شده‌اند و علاوه بر این طبیعت رنگارنگ استان هم زبانزد خاص و عام است که همه این‌ها می‌توانند دستمایه خوبی برای طرح‌های سینمایی و تلویزیونی باشند.

استاندار کردستان گفت: مردم کردستان با تمام وجود پای نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده‌اند بنابراین نه تنها از نظر عمرانی و توسعه اقتصادی بلکه لازم است از نظر فرهنگی و رسانه‌ای هم حمایت‌های لازم از آن‌ها صورت بگیرد.

در پایان امان‌اللهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان نیز به بیان مطالبی درباره مراحل مختلف ساخت این مجموعه‌ها پرداخت.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر