کد خبر: 1181

تا سال آینده شعبه دانشگاه علوم پایه زنجان در اقلیم کردستان عراق راه اندازی شود.

به گزارش کردستان خبر به نقل از ایرنا، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده پیش بینی می شود، تا سال آینده شعبه دانشگاه علوم پایه زنجان در اقلیم کردستان عراق راه اندازی شود.

بابک کریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هم اکنون کارهای اداری و وزارتخانه ای این موضوع در حال پیگیری است.
رئیس دانشگاه علوم پایه زنجان گفت: با توجه به تعاملات بین المللی این دانشگاه با دانشگاه های خارجی، در مجموع 13 تفاهم نامه بین المللی طی امسال امضا کرده ایم.
کریمی تصریح کرد: امسال مجوز جذب 30 دانشجوی خارجی در تمام رشته های دانشگاه از وزارت علوم دریافت و نیز پنج دانشجوی خارجی برای تحصیل در سال آینده جذب شده است.
وی با اشاره به اهمیت کارهای پژوهشی در رشد تولید علم بومی، اظهار داشت: امسال بیش از 14 میلیارد ریال بودجه پژوهشی برای خرید تجهیزات پژوهشی و امور روزمره این بخش تخصیص یافت.
رئیس دانشگاه علوم پایه زنجان اظهار داشت: همچنین امسال 30 میلیارد ریال نیز برای تجهیز امور زیربنایی و زیرساختی در حوزه پژوهش هزینه شده است.

 

کریمی گفت: پویایی در علم یک ضرورت انکار ناپذیر است و در همین راستا طبق نقشه راه 10 ساله این دانشگاه، باید طی این مدت در تراز 200 دانشگاه برتر جهان قرار بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: هدفگذاری وزارت علوم در تناسب بین استاد و کارمند در دانشگاه ها، برای سال 1400 نسبت یک به یک است.
رئیس دانشگاه علوم پایه زنجان افزود: این در حالی است که در دانشگاه علوم پایه هم اکنون نسبت کارمند به استاد 6دهم است و در چابک بودن سیستم تاثیر بالایی دارد.
 دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان بیش از 25 سال سابقه دارد و با بیش از 110 عضو هیات علمی و 1050 دانشجو در حوزه علوم پایه مشغول آموزش، یادگیری و تولید علم است.


 

انتهای پیام /

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر