علوی نماینده مردم سنندج:

کد خبر: 131

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: حادثه تروریستی مجلس و حرم امام خمینی(ره)، سناریوی اصلی آمریکا، اسرائیل و عربستان است که با هدف ایجاد تشنج جدی در منطقه خاورمیانه صورت می‌گیرد.

به گزارش کُردستان خبر،سیداحسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی تهران و تسلیت به خانواده شهدای این حادثه، اظهار کرد: با وضعیتی که امروز در خاورمیانه به واسطه حضور داعش حاکم است و همچنین حضور اخیر ترامپ در منطقه خاورمیانه، چنین اتفاقاتی دور از تصور نیست.

وی گفت: سنارویوی اصلی آمریکا، اسرائیل و عربستان استمرار این جنجال‌ها در خاورمیانه با هدف ایجاد تشنج جدی در منطقه است.

وی با بیان اینکه ایران نیز در مدار آشوب قرار گرفته است، گفت: هر چند کشور ما با تمام توطئه‌ها و آشوب‌هایی که در منطقه وجود دارد از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، اما نباید از این نکته غافل باشیم که آمریکا و دست‌نشانده‌هایش می‌خواهند به هر شکل ممکن اقتدار و عظمت ایران را بشکنند.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمنان ایران باید بدانند، با فرستادن چند نفر و تیراندازی توسط آنان لطمه‌ای به اقتدار و عظمت ایران زده نخواهد شد.

علوی اضافه کرد: البته اتفاقی که در دو نقطه مهم در تهران صورت گرفت نهیبی به همه مسوولان و مردم بود که هوشیار باشیم چرا که دشمنی دشمنان با ایران تمامی ندارد و این سرزمین را به صورت‌های مختلف مورد تهدید قرار می‌دهند.

وی افزود: خوشبختانه علی‌رغم تمام اختلاف‌نظرها و اختلافات سیاسی که در کشور وجود دارد، تمامی ملت ایران از هر قوم، نژاد و گروه و طیفی برای دفاع از تمامیت ارضی کشور با جان و دل در میدان حاضر بوده و برای دفاع از کشور جانفشانی می‌کنند.

وی گفت: ملت ایران همواره ثابت کرده‌اند که با حفظ و تقویت وحدت و یکپارچگی خود در برابر تمام هجمه‌های دشمنان علیه کشور به بهترین شیوه ممکن ایستادگی می‌کنند و هیچ ترسی به دل راه نمی‌دهند.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس تقویت پایه‌های وحدت در کشور را نیاز اساسی امروز در ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: امروز از هر زمانی به وحدت و یکپارچگی بیش از پیش نیازمند هستیم تا بتوانیم دسیسه‌های دشمنان را در شرایط حساس منطقه خنثی سازیم.

علوی بر تقویت امنیت روانی در جامعه نیز تاکید کرد و افزود: مردم باید با حفظ امنیت روانی و تقویت پایه‌های وحدت مانع از تحقق اهداف دشمنان شوند.

وی اظهار کرد: به نظر من اقتدار و عظمت ایران اسلامی و تاثیرگذاری و نقش‌آفرینی آن در خاورمیانه یکی از مهم‌ترین دلایل این حرکت ایزایی و دون از سوی دشمنان نظام بوده است که البته به بهترین شیوه ممکن از سوی نیروهای نظامی و امنیتی پاسخ داده شد.

وی گفت: این کار در حد ایجاد یک ناآرامی جزئی در کشور ما بود و در واقع موضوع کم اهمیت از سوی دشمنان نظام بود که متاسفانه موجب شهادت 12 نفر از هموطنان و داغدارشدن خانواده‌های این عزیزان شد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تقویت و افزایش هوشیاری در دستگاه امنیتی را به منظور جلوگیری از تکرار این اتفاقات ضروری خواند و اضافه کرد: نیروهای نظامی و امنیتی ما باید با هوشیاری هرچه بیشتر مانع از تکرار این چنین اتفاقاتی شوند چرا که با توجه به موقعیت منطقه کانون‌های خطر همچنان فعال است.

علوی تقویت نیروهای نظامی و انتظامی به لحاظ عده و عده را مورد تاکید قرار داد و افزود: اینکه به بحث تقویت هرچه بیشتر نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی در کشور باید توجه شود از نیازهای اساسی است چرا که از چهار طرف در محاصره آشوب‌ها هستیم.

وی از نیروهای نظامی و انتظامی در کشور به عنوان نیروهای همیشه آماده و سفیر صلح و آرامش در کشور نام برد و اظهار داشت: بدون نیروی کافی و ابزار و امکانات مناسب نمی‌توانیم انتظار عملکرد 100 درصدی از آنان داشته باشیم از این رو دولت و مجلس باید با برنامه‌ریزی‌های مناسب زمینه تقویت هرچه بیشتر این نیروها را فراهم سازد.

وی در بحث اهمیت تقویت سامانه موشکی با توجه به حادثه تروریستی تهران نیز، اظهار کرد: قاعدتا تقویت این بخش شاید تاثیری در مقابله با اتفاقات ایزایی امروز نداشته باشد، اما تقویت آن می‌تواند تاثیر بسزایی در اقتدار و تقویت قدرت نظامی کشور برای مقابله با هجمه‌های دشمنان باشد.

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: در کل برای جلوگیری از تکرار این اتفاقات باید در درون منسجم‌تر باشیم و تیم اطلاعات نیز باید با اطلاع بیشتر و منسجم‌تر عمل کند.

علوی در پایان از مردم کردستان به خاطر ابراز همدردی با خانواده شهدا و همچنین مجروحین تقدیر کرد و گفت: مردم استان امروز با ارسال پیام و تماس‌هایی خادمین خود را در مجلس شرمنده کردند که صمیمانه از ابراز لطف آنان تقدیر می‌کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس/کردستان

اخبار مرتبط
ارسال نظر