کد خبر: 1312

معاون گردشگری کردستان از رشد رشد ۴۲ درصدی اقامت گردشگران طی نوروز سال جاری در استان خبرداد.

به گزارش کردستان خبر به نقل از صداوسیما، حمید اسکندری در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: بازدید از جاذبه‌های گردشگری و اماکن فرهنگی‌تاریخی استان نیز در این مدت از رشد ۴۵ درصدی برخوردار بوده است.
وی اظهار داشت : این استان دارای ۳۱ هتل با ۸۴۱ اتاق و دو هزار و ۳۱۸ تخت و ۲۴ مهمان پذیر با ۲۹۱ اتاق و ۷۶۴ تخت است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: جدا از این ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری استان رو به گسترش است.
وی در ادامه افزود: مسافران و گردشگران علاوه بر تاسیسات اقامتی در مناطق شهری می توانند از اقامتگاه های بومی گردی در سطح مناطق روستایی استفاده کنند.
اسکندری اضافه کرد: در حال حاضر از حیث اقامتگاه جهت اسکان مسافر مشکل خاصی در  استان کرستان وجود ندارد.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد بیان داشت: تاسیسات اقامتی استان کردستان از وضعیت مطلوبی برخوردار است.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از وجود ۱۰۷ رستوران بین راهی در سطح استان خبرداد و گفت: تمامی واحدهای مزبور زیر نظر این اداره کل قرار دارند.
وی با اشاره به رشد ۲۵ درصدی به لحاظ تعداد بازدید های نظارتی از رستوران های بین راهی نسبت به دوره مشابه سال قبل در استان افزود: عملکرد این واحدها در نوروز سال جاری به لحاظ بهداشتی و سایر مسائل رضایت بخش بوده است.
اسکندری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کردستان از استان های غربی کشور است ، اظهار کرد : مساحت این استان ۲۹ هزار و ۱۳۷ کیلومتر مربع و دارای ۱۰ شهرستان است.
وی گفت : کردستان از حیث جاذبه های طبیعی و فرهنگی یکی از استان های بسیار غنی در کشور شناخته می شود.
معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: زبان، موسیقی، رخت، لباس، آداب و رسوم، جشن، قالی، گلیم، نمد، زیور آلات محلی و غیره از  جاذبه های فرهنگی و صنایع دستی این استان است.
وی در ادامه جلوه های گردشگری روستاهای کردستان را بسیار زیبا و بی نظیر توصیف کرد و یادآورشد: مسجد جامع سنندج، پارک آبی در بازارسنندج، خانه کرد، عمارت خسروآباد، وکیل، مشیر دیوان، حبیبی، حمام عبدالخالق، خان، امامزاده هاجر خاتون (ع) و غیره از دیگر جاذبه های دیدنی این استان به شمار می رود.
اسکندری در پایان اذعان داشت: این استان به دلیل برخورداری از جاذبه های دیدنی طبیعی، فرهنگی و تاریخی هر ساله میزبان خیل عظیمی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است.

اخبار مرتبط
ارسال نظر