کد خبر: 1328

فیلم " به وقت شام " در پردیس سینما بهمن سنندج به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی اکران رایگان می شود.

به گزارش کردستان خبر، امین مرادی رئیس حوزه هنری کردستان در جلسه هماهنگی برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی که در استانداری کردستان برگزار شد اظهار کرد: 20 فروردین سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم «شهید سید مرتضی آوینی» به عنوان روز هنر انقلاب نامگذاری شده است.

وی افزود: بدون شک شناخت بنیان های فکری و عقیده ای شهید آوینی در باب مسائل مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر یکی از نیازهای اصلی برای جامعه امروز است و در این راستا نه تنها ادارات و سازمان های دولتی که حتی خود هنرمندان نیز باید برای توجه بیشتر به این مهم تلاش و جدیت داشته باشند و شهید آوینی و نوع نگاه وی به هنر انقلاب اسلامی را آنگونه که بود، معرفی کنند.

مرادی اظهار کرد: نگاه شهید آوینی به گونه های مختلف هنری سراسر آغشته از نگاه اسلامی و انسانی بود و به همین دلیل وقتی که وی در حوزه سینما، مطبوعات و حتی کتاب هم ورود پیدا کرد این نگاه را دنبال کرده و بر اساس دلایل محکم و برگرفته از آموزه های دینی و الهی از نوع نگاه خود دفاع کرده و امروز به هویت اصلی هنر انقلاب اسلامی تبدیل شده است.

وی افزود: حوزه هنری به عنوان مولود انقلاب اسلامی و مأمن شهید آوینی با عنوان ملجاء هنر انقلاب با هماهنگی استانداری کردستان  قریب به سه سال است که محوریت طراحی و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی،  هنری و ادبی را در استان بر عهده گرفته است

مرادی در ادامه به  برنامه های پیش بینی شده حوزه هنری در این هفته اشاره کرد و افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان و شورای شهر و شهرداری سنندج ، اکران رایگان فیلم " به وقت شام " در پردیس سینما بهمن سنندج، دیدار با خانواده ی شهیدان و بانوی جانباز و ... از برنامه های اجرایی حوزه هنری در این هفته است.

مرادی با تأکید مجدد بر هفته هنر انقلاب به عنوان بهترین فرصت جهت معرفی شاخص‌های هنر متعهد یادآور شد: تمامی تلاش خود را در جهت به تصویر در آوردن هنر متعهد و ارزشی استان هنرمندپرور و فرهنگی کردستان به کار خواهیم بست.

پس از شهادت هنرمند متعهد و بسیجی، شهید سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال 1372، با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر