کد خبر: 1333

ایجاد ۱۴ مکان در سنندج برای هفته بازار‌ از برنامه‌های شهرداری درساماندهی دست فروشان است.

به گزارش کردستان خبر، شهردار سنندج با بیان اینکه کلیات طرح ساماندهی دست فروشان تدوین شده است، گفت: شهرداری به تنهایی قادر به اجرای این طرح نیست و در صورت تعامل و همکاری شهروندان، دست فروشان، رسانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط یکی از مشکلات سطح شهر به صورت ریشه‌ای و اصولی رفع خواهد شد.

حشمت الله صیدی، گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات که اکثر شهرداری‌ها با آن روبه رو هستند، معضل سد معبر است که حضور دست فروشان در معابر اصلی مشکلات زیادی برای شهروندان و شهرداری بوجود آورده است.

وی بیان کرد: بساط پهن کن ها، تجاوز اصناف به پیاده رو‌ها و وجود وانت بار‌ها از جمله مواری است که چهره ایی نازیبا در هسته مرکزی بوجود آورده و باعث نارضایتی شهروندان و مسئولین شده است.

صیدی گفت: آمار بالای بیکاری در جامعه یکی از مهمترین عوامل افزایش وجود دست فروشان در معابر اصلی است.

وی، برخورد و جمع آوری دست فروشان را یکی از متداول‌ترین راهکار‌ها برای رفع مشکل سد معبر برشمرد و گفت: برخورد قهری با دست فروشان تنها پاک کردن صورت مسئله است و باید بصورت ریشه ایی و اصولی نسبت به ساماندهی دست فروشان اقدام نماییم.

شهردار سنندج، احداث بازارچه‌های ثابت نظیر؛ بازارچه فردوسی، بازارچه تاناکورا و ورودی هاجر خاتون را یکی دیگر از راهکار‌های رفع مشکل سد معبر اعلام کرد و افزود: متأسفانه اجرای این طرح هم نتوانست مشکل سد معبر را حل کند.

وی از تدوین کلیات طرح ساماندهی دست فرشان سطح شهر خبر داد و گفت: با تلاش سه ماهه و بازدید از برخی کلان شهرها، کلیات طرح ساماندهی دستفروشان تهیه وتدوین شد.

صیدی می‌گوید: ایجاد ۱۴ مکان در سنندج برای هفته بازار‌ها و شب بازار، یکی از برنامه‌های شهرداری در راستای اجرای طرح ساماندهی دست فروشان است.

شهردار سنندج عنوان کرد: سامانه ساماندهی بازار دست فروشان جهت ثبت نام دست فروشان راه اندازی شده که از طریق این سامانه هم شهروندان و دست فروشان به صورت اینترنتی از وضعیت این هفته بازار‌ها و شب بازار مطلع خواهند شد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر