کد خبر: 1346

میزان صدقه جمع‌آوری‌شده در سال ۹۶ توسط مردم نیکوکار کردستان دو میلیارد تومان می باشد.

به گزارش کردستان خبر، محمد رسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا، با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های این نهاد، جذب و توسعه مشارکت‌های مردمی باهدف هدایت کمک‌ها به سمت نیازمندان جامعه است، اظهار کرد: مردم خیرخواه استان کردستان از طریق پرداخت صدقات دو میلیارد تومان در سال ۹۶ به نیازمندان کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه صد درصد کمک‌های جمع‌آوری‌شده صرف کمک به نیازمندان این استان و شهرستان محل جمع‌آوری خواهد شد، افزود: این کمک‌ها درزمینهٔ کمک به تأمین مسکن، درمان، تحصیل، معیشت و سایر مشکلات نیازمندان هزینه می‌شود.

شیخی‌زاده بابیان اینکه یکی از برنامه‌های این نهاد جایگزین کردن روش‌های نوین و توسعه پرداخت‌های الکترونیکی به‌جای روش‌های قدیمی است، اعلام کرد: پرداخت صدقات از طریق صندوق‌های الکترونیکی و همچنین با استفاده از سامانه پیامکی و کد ussd #۰۸۷*۸۸۷۷* و شماره‌گیری ۰۹۶۸۸۷۷ آسان‌ترین و سریع‌ترین روش برای کمک به نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان بیان کرد: کاهش هزینه‌های اضافی و همچنین ضریب امنیتی بالا یکی از مزایای پرداخت صدقات به‌صورت الکترونیکی است.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۱۰ هزار نفر از خدمات کمیته امداد در سطح این استان بهره‌مند هستند، یادآور شد: در کنار خدمات این نهاد، مشارکت و کمک‌های خیران می‌تواند در رفع مشکلات مختلف نیازمندان مؤثر باشد.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر