کد خبر: 1347

تاکنون ۷۹ هزار جلد سند روستایی با همکاری ثبت اسناد و املاک به روستاییان کردستانی واگذار شده که ۲۵۰۰ سند نیز امسال در برنامه است.

به گزارش کردستان خبر، رضا قادری، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد مسکن، اظهار کرد: امسال به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چندین طرح و پروژه روستایی افتتاح و به بهره برداری می رسد که افتتاح سردرب شمالی و ساماندهی محوطه شمالی هاجره خاتون با اعتبار ۲ میلیارد تومان، ۸ طرح هادی روستایی با اعتبار ۲ میلیارد و ۹۵۲ میلیون تومان، مقاوم سازی ۴۲ هزار و ۴۶۵ مین واحد مسکن مقاوم سازی شده، واگذاری ۷۹ هزارمین جلد مالکیت روستایی و افتتاح ۵ هزارمین واحد نوسازی شده در منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی از جمله این طرحهاست.

وی افزود: بر اساس آمار سرشماری ۹۵، از جمعیت یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفری کردستان، ۴۶۸ هزار معادل ۲۹ درصد جمعیت در ۱۳۴ هزار خانوار روستایی و ۱۲۰ هزار واحد مسکونی در ۱۶۹۵ روستا سکونت دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان به فعالیت های این نهاد اشاره و عنوان کرد: در بخش مطالعات طرح هادی تا کنون برای ۱۳۴۸ روستا طرح هادی تهیه شده، ۹۱ روستا بازنگری شده و ۴۸ روستا نیز در دست بازنگری است.

وی بیان کرد: تا کنون در ۳۹۴ روستا طرح هادی اجرا شده و امسال هم ۲۱۸ روستا با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان و تخصیص ۱۳ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

قادری اعلام کرد: در بخش تملک و واگذاری زمین روستایی نیز تا کنون ۵۹۲ هکتار زمین در قالب ۶ هزار و ۱۷ قطعه تملک و به روستاییان واگذار شده و امسال هم واگذاری ۲۰۰ قطعه پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۷۹ هزار جلد سند روستایی با همکاری ثبت اسناد و املاک به روستاییان واگذار شده که واگذاری ۲۵۰۰ سند نیز امسال در برنامه است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کردستان با اشاره به اینکه تا کنون ۴۲ هزار و ۴۶۵ واحد روستایی توسط بنیاد مسکن مقاوم سازی شده، از مقاوم سازی ۹۰ هزار واحد روستایی تا سال ۱۴۰۴ خبر داد.

وی در خصوص فعالیت بنیاد مسکن در بازسازی مناطق سانحه دیده، اعلام کرد: سال گذشته پس از وقوع زلزله در کرمانشاه، بنیاد مسکن کردستان در ثلاث باباجانی بازسازی واحدهای مسکونی را آغاز کرد و ۵ هزار واحد از آنها به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد افتتاح خواهد شد.

قادری یادآور شد: در حال حاضر بازسازی ۱۰ هزار واحد روستایی و شهری در استان در دست اقدام است که ۶۴۰۰ مورد از آنها تعمیری و بقیه احداثی است.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر