کد خبر: 1372

در نوروز امسال تعداد ۴۵ هزار نفر ایرانی و خارجی از مرز رسمی باشماق استان کردستان وارد و خارج شدند.

به گزارش کردستان خبر، امیر قادری شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان که درسالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، به بیان گزارشی از عملکرد ستاد خدمات سفر دراستان  پرداخت و گفت:  از تاریخ ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۱۷ فروردین امسال ۵۳۳ هزار و ۶۶۴ نفر از طریق زمینی و ۲ هزار و ۳۹۰ نفر هم از طریق فرودگاه سنندج وارد استان شدند.

وی با اشاره به اینکه میزان ورود مسافران به استان از طریق زمینی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۸ درصد افزایش داشته است، عنوان کرد: از مجموع مسافران استان بالغ بر ۱۴۹ هزار نفر در مراکز آموزش و پرورش، ۲۹ هزار و ۱۵۴ نفر در هتل ها، ۱۱ هزار و ۴۸۸ نفر در مهمانپذیرها و ۹۴ هزار و ۸۳۸ نفر هم در کمپ های موقت اسکان داده شدند.

وی بیان کرد: با ۲۶ هزار و ۳۲۶ سفر به استان درصد افزایش سفر در مدت زمان مذکور نسبت به دوره مشابه آن در سال گذشته، ۲۳ درصد افزایش یافته و در کل ۱۹۱ هزار و ۲۷۱ مسافر از مناطق دیدنی استان هم بازدید کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: با توجه به مرزی بودن استان و قرارگرفتن آن در کریدور ارتباطی شمال-جنوب و محوریت استان های غرب و شمال غرب کشور در امر گردشگری، تعداد ۴۵ هزار نفر ایرانی و خارجی از مرز رسمی باشماق به استان وارد و خارج شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه آن درسال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است.

قادری اضافه کرد: ۷ هزار و ۷۱۱ نفر اتباع خارجی هم به ایران از طریق مرز باشماق سفر کردند که نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروز امسال ۱۰۷ هزار و ۵۰۵ نفر ظرفیت اسکان در استان فراهم شد، بیان کرد: برای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی  وتامین امنیت و رفاه آنها تعداد ۵۵۶ مرکز خدمات رفاهی، فرهنگی، امدادی، قضایی و انتظامی در ایام نوروز امسال  دراستان فعال بودند.

 

منبع:مهر

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر