استاندار کردستان ؛

کد خبر: 1397

در چند ماه اخیر ۴۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری خارج از منابع استانی در استاندار کردستان استان کردستان شده است

به گزارش کردستان خبر، بهمن مرادنیا، شامگاه یکشنبه  در نشستی با اصحاب فرهنگ و هنر کردستان گفت: بیان مشکلات کار ساده ای است و باید به ارائه راهکار برای رفع مشکلات و اینکه چگونه می توان از هنر و سرمایه های فرهنگی و هنری استان در راستای توسعه بهره ببریم، بپردازیم.
 
وی عنوان کرد:در تمامی بخش های استان اعم از کشاورزی، صنعت، اقتصاد و غیره با مشکلاتی مواجه هستیم و به عنوان فردی مسئول باید به دنبال ایجاد توسعه متوازن در تمامی این بخش ها باشم.
 
وی ادامه داد:  همه ما به دلیل اینکه از سرمایه های استان بخوبی استفاده نکردیم و نسبت به بسیاری از ظرفیت های موجود در آن بی توجه بودیم، در وضعیت کنونی استان مقصر هستیم.
 
استاندار کردستان با اشاره به اینکه یکی از محورهای توسعه بخش های مختلف ایجاد و توسعه زیرساخت ها است،گفت: از هنرمندان و چهره های شاخص به عنوان انسان های روشنفکر انتظار داریم نظرات و راهکارهای خود را برای رفع مشکلات استان به ما مسئولان ارائه دهند.
 
وی  خاطرنشان کرد: ۴۳ میلیاردتومان در حوزه فرهنگ و هنر خارج از منابع استانی سرمایه گذاری شده است.
 
وی با بیان اینکه اتمام پروژه ملی تالار فرهنگ سنندج به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: این میزان اعتبار را هم به استان اختصاص یافته و به حساب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واریز شده است.
 
استاندار کردستان بیان کرد: برای راه اندازی خانه موسیقی در استان هم  3 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده و اقدامات ایجاد این کار در حال انجام است.

انتهای پیام/

 

باشگاه خبرنگاران

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر