کد خبر: 1411

استاندار کردستان از سرمایه گذارمعدن طلای ساریگونی شهرستان قروه خواست حساب های بانکی خود را به استان منتقل کند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، بهمن مرادنیا روز سه شنبه در دیدار مدیران ایرانی و قزاقستانی شرکت زرکوه (بهره بردار معدن طلای ساریگونی) اظهار کرد: انتقال حساب بانکی و گردش مالی این شرکت به کردستان می تواند کمک بزرگی برای اقتصاد استان باشد.

وی در قبال این خواسته قول داد خدمات ویژه ای که تاکنون از بانک محل حساب به شرکت زرکوه ارائه شده در بانک منتخب در کردستان نیز به آنها ارائه شود و میزکار ویژه ای برای انجام امور بانکی آنها اختصاص یابد.

استاندار کردستان همچنین خواستار ثبت اظهار گمرکی صادرات طلای این شرکت در گمرکات استان شد و افزود: با توجه به اینکه در کردستان معادن طلای دیگری در حال اکتشاف است باید ثبت اظهار در گمرکات استان را شروع کنیم.

استاندار کردستان همچنین خواستار تامین امکانات و خدمات مورد نیاز این شرکت در داخل استان شد و تاکید کرد: چنین سرمایه گذاری هایی باید برای منطقه و استان منفعت داشته باشد.

مرادنیا یادآور شد: اگر این همکاری های دو جانبه به خوبی ادامه داشته باشد می توانیم در سایر ظرفیت های مشابه که در استان داریم با این شرکت سرمایه گذار همکاری کنیم.

وی گفت: با توجه به شناختی که از این شرکت داریم و جدیت و موفقیتی که در کار داشته اند، می توانیم به شرط مشارکت با مراکز عام المنفعه مانند شهرداری های استان در استحصال سایر معادن کردستان هم از همکاری آنها بهره مند شویم.

٥٦٠ نفر نیروی بومی در معدن طلای ساریگونی مشغول به کار هستند که با اجرای طرح توسعه ١٥٠ نفر به این تعداد اضافه می شود.

معدن طلای قروه که سال 94 به بهره برداری رسیده از طرح هایی است که 70 درصد سرمایه گذاری آن خارجی و 30 درصد داخلی است و یکی از بهترین پروژه های طلای کشور به شمار می رود.

در کل کشور 340 تن ذخیره طلا در معادن وجود دارد که 36 تن آن معادل بیش از 10 درصد در استان کردستان و در 2 منطقه سقز و قروه است.

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر