کد خبر: 1460

همایش منطقه ای مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی وبیولوژیک در سنندج برگزار می شود.

به گزارش کردستان خبر، محمد رضایی روز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: استان کردستان در زمینه تهدیدات زیستی از استان های اول است و بر این اساس اقدامات لازم برای برگزاری یک همایش منطقه ای در راستای پیشگیری و کنترل این تهدیدات انجام شده است.


مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان هدف اصلی از برگزاری این همایش را شناسایی پتانسیل ها و ظرفیت های استان اعلام کرد و افزود: همچنین تلاش می شود از طریق این همایش کردستان به عنوان الگوی بررسی تحقیقات زیستی در کشور معرفی شود.


رضایی در ادامه میزان توانایی در مقابل تهدیدات، مصون ‌سازی، منابع و دارایی را سه ضلع پدافند غیر عامل دانست و تاکید کرد: لازم است شیوه‌های مقابله با انواع تهدیدات به روز باشد تا توانایی مقابله با تهدید دشمن وجود داشته باشد.


به گفته وی، گسترش روابط با مراکز علمی و دانشگاهی می‌تواند در این زمینه بسیار تاثیرگذار باشد.


دبیرعلمی همایش منطقه ای مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک نیز در این نشست گفت: بحث تهدیدات زیستی در قرن بیستم در سطح بین المللی یکی از موضوعات مهم است و کردستان به عنوان یکی از استان های مرزی بیشتر در معرض این تهدیدات قرار دارد.


هومن قصری با تاکید بر اینکه این تهدیدات و مقابله با آن باید در جامعه اطلاع رسانی شود، یادآور شد: اطلاع رسانی در زمینه تهدیدات زیستی شاید در سطح جامعه رعب و وحشت ایجاد کند بنابراین لازم است ما ابتدا از طریق سمینارهای علمی و سپس گام به گام در میان عامه مردم آن را ترویج دهیم.


وی اظهار کرد: مباحث مربوط به تهدیدات زیستی از مباحث شیمیایی خطرناک تر است چون گاهی این تهدیدات سال ها بعد اثرات خود را نشان می دهد و این همایش نیز با این دیدگاه در استان برگزار خواهد شد.


معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه گفت: این همایش در محورهای مختلف و با در نظر گرفتن حوزه‌ تهدیدات زیستی به صورت منطقه‌ای در گستره استان‌های غربی کشور برگزار می‌شود.


وی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه همایش تا پایان فروردین امسال بود، افزود: استان های مختلف کشور از این همایش استقبال کرده و علاوه بر استان های غربی مقالاتی از سایر استان ها همانند خراسان رضوی نیز به دبیرخانه ارسال شده است.


قصری اضافه کرد: تعداد مقالات پذیرش شده تا پنجم اردیبهشت اعلام خواهد شد و در یک روز زمان برگزاری همایش حدود 10 مقاله از مقالات برگزیده ارائه خواهد شد.


رئیس جهاد دانشگاهی کردستان و دبیر اجرایی همایش نیز در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان مجری برگزاری این همایش تمام تلاش خود را برای اجرای هر چه بهتر و تاثیرگذارتر این همایش به کار می‌گیرد.


همایش منطقه ای مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک به همت پداغند غیرعامل استانداری کردستان و همکاری دانشگاه علوم پزشکی و جهاد دانشگاهی 24 اریبهشت در سالن دانشکده پرستاری و مامایی برگزار می شود.

انتهای پیام /

 

ایرنا

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر