کد خبر: 1463

در حالیکه سران اتحادیه میهنی و حزب دمکرات کردستان عراق به عنوان حکام اقلیم کردستان در روز برگزاری انتخابات پارلمانی عراق بارها بر اتحاد سیاسی کردها و تشکیل تیم مذاکره کننده مشترک با بغداد تاکید کرده بودند اما هیئت های این دو حزب به صورت جداگانه با طرف های دیگر سیاسی عراق گفتگو کردند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از جام کوردی، در کنفرانس خبری مشترک دو حزب حاکم اقلیم کردستان در بغداد، اختلافات آنها پیرامون پست ریاست جمهوری عراق مشهود بود.
در دو روز گذشته هیئت حزب دمکرات کردستان عراق به ریاست فاضل میرانی دبیر دفتر سیاسی این حزب به بغداد سفر کرده است، همزمان اتحادیه میهنی هم هیئت سیاسی خود را به سرپرستی ملا بختیار رئیس شورای اجرایی دفتر سیاسی این حزب به پایتخت عراق اعزام کرده بود.
اما در کنفرانس خبری مشترک دو حزب که با شرکت خالد شوانی از اتحادیه میهنی و خسرو گوران از حزب دمکرات کردستان عراق برگزار شد ابعادی از اختلاف این دو حزب رقیب دیرین و همکار در حکومت محلی، نمایان شد.
خالد شوانی در این کنفرانس خبری گفت: پست ریاست جمهوری عراق استحقاق اتحادیه میهنی کردستان است اما بعدها در خصوص این پست با برادران دیگر گفتگو خواهیم کرد.
اما خسرو گوران از حزب دمکرات کردستان عراق گفت که ما معتقد به اتحاد سیاسی کردها در بغداد هستیم و اکنون در حال ارزیابی شرایط عراق پس از انتخابات می باشیم و در بازگشت به اربیل چگونگی مشارکت کردها در حکومت جدید عراق و تقسیم پست ها به بحث گذاشته می شود.
در حالیکه هیئت های احزاب حاکم اقلیم کردستان در بغداد حضور داشته اند، چهار جریان سیاسی دیگر اقلیم تاکنون بر غیر قابل قبول خواندن نتایج انتخابات عراق اصرار دارند.
انتهای پیام/.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر