کد خبر: 1481

بارندگی‌های امسال ۳۸۶ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی و زیرساخت‌های کُردستان وارد کرد.

به گزارش کردستان خبر، 551  میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در کُردستان ثبت شده که این بارندگی‌ها ۳۸۶ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی و زیرساخت‌های کُردستان وارد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کُردستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر، افزود: ۱۰ شهرستان استان در پی بارش‌های رگباری بهار امسال در بخش‌های مختلف متضرر شدند.

امیر قادری، عمده خسارت را ناشی از بارش تگرگ، سرمازدگی و سیلاب اعلام کرد و اظهار داشت: برآورد خسارات تا پایان اردیبهشت ۳۸۶ میلیارد تومان است.

به گفته وی شهرستان‌های سنندج و بیجار بیشترین خسارت را داشته اند و بالاترین میزان خسارت ثبت شده در استان هم مربوط به حوزه کشاورزی است.

قادری به آسیب دیدن زیرساخت‌های روستایی و شهری هم اشاره کرد و افزود: شبکه آب‌های سطحی استان و فاضلاب روستایی نیز دچار ضرر و زیان شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کُردستان می‌گوید: خسارت ناشی از بارندگی‌ها در چند سال اخیر بی سابقه است.

قادری گفت: بارش‌های رگباری به منازل مسکونی به ویژه در روستا‌ها هم آسیب جزیی وارد کرده است.

وی با اشاره به مطالبه گری و پیگیری استانداری کُردستان برای جبران این خسارات، گفت: منتظر عملکرد دولت در این زمینه هستیم و کشاورزان هم انتظار رسیدگی دارند.

وی به بیمه محصولات کشاورزی هم اشاره کرد و افزود: سیاست دولت مبتنی بر بیمه محصولات کشاورزی است.

قادری افزود: اگرچه ممکن است بیمه هم مشکلاتی برای کشاورزان داشته باشد، امّا در صورت اقدام به موقع از طرف کارگزاران، بیمه نیز ملزم به انجام تعهدات خود است.

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر