کد خبر: 1496

یک شخصیت دینی در اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که کردها مدام با ملت فلسطین در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اعلام همدردی کرده اند.

به گزارش کردستان خبر، ماموستا نجم الدین آوا از شخصیت های دینی و رئیس شاخه سلیمانیه اتحادیه علمای اسلامی اقلیم کردستان عراق به مناسبت فرا رسیدن سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی (ره) در گفتگوی جام کوردی شرکت کرد.


وی گفت: امام خمینی (ره) با انقلاب خود یکی از حاکمیت های دیکتاتوری جهان را منقرض کرد و انقلابی را پایه گذاری کرد که نقطه امیدی برای ملت های منطقه است.


این شخصیت دینی کرد در ادامه گفت: انقلاب های متعددی تحت تاثیر انقلاب اسلامی مردم ایران در جهان روی داده است و ما در اقلیم کردستان عراق به سبب حمایت های تاریخی جمهوری اسلامی در مقاطع دشوار مبارزه با رژیم دیکتاتوری صدام، خود را به نوعی وامدار دولت و ملت ایران می دانیم و اعتقاد راسخ داریم که چنین سیاستی از سوی تهران به منبع اصلی آن یعنی مکتب اسلامی امام خمینی (ره) برمی گردد.


ماموستا نجم الدین آوا گفت: انقلاب اسلامی در حال عبور از دهه چهارم عمر خود است و امیدواریم ملت های منطقه از آثار مفید این انقلاب بهره مند شوند.


وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران در نقاط مختلف جهان دارای طرفداران زیادی است که به شخصیت والای امام خمینی (ره) احترام می گذارند.


رئیس شاخه سلیمانیه اتحادیه علمای اسلامی اقلیم کردستان عراق در خصوص مسئله فلسطین هم گفت: کردها در عراق، فلسطین را به عنوان ملتی می دانند که متاسفانه حقوق آنها مدام در حال نقض شدن است و معتقدیم که در چنین شرایطی باید به صورت همه جانبه از ملت فلسطین حمایت کرد.


وی با تاکید بر اهمیت جهانی روز قدس گفت: تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی (ره) به عنوان روز جهانی قدس ناشی از دوراندیشی آن رهبر است و به وجدان اسلامی ایشان برمی گردد و ما کردها هم در چنین روزی با توجه به اهمیتی که برای موضوع فلسطین قائل هستیم، اعتقاد قلبی خود به دفاع از آنها را نشان خواهیم داد.


ماموستا آوا در عین حال گفت: متاسفانه در پی تلاش های دشمنان اسلام، موضوع فلسطین از اهمیت اصلی آن در میان کشورهای اسلامی فاصله گرفته است که این هم به موضعگیری ضعیف شماری از کشورهای اسلامی برمی گردد.


وی اعلام کرد که تفرقه و اختلافات داخلی در جامعه اسلامی موجب شده است که امنیت و توسعه کشورهای اسلامی فدای منافع اقتصادی آمریکا و کشورهای غربی شود و این کشورها به محلی برای فروش و آزمایش سلاحهای کشورهای غربی تبدیل شده اند.


ماموستا آوا گفت: در شرایطی که کشورهای اسلامی پیام اتحاد قرآن را فراموش کرده اند متاسفانه به قربانی سیاست های توطئه آمیز آمریکا و غربی ها تبدیل شده و موجب شده است که ما مدام در جنگ و آشوب باشیم و غربی ها از درآمدها و منابع خدادادی کشورهای اسلامی مستفید شوند.


شخصیت دینی اقلیم کردستان عراق گفت: تاسیس رژیم صهیونیستی در جهان اسلام توطئه ای بوده است تا جنگ و آشوب مورد نظر استکبار جهانی در منطقه تداوم داشته باشد و اقدام اخیر رئیس جمهوری آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس تنها با هدف تجدید این توطئه ها بوده است.


ماموستا نجم الدین آوا در خاتمه این گفتگو تاکید کرد: سکوت معنادار شماری از کشورهای اسلامی در برابر سیاست های آمریکا و اسرائیل به وابستگی و دنباله روی این کشورها برمی گردد و متاسفانه وجود چنین حکامی موجب شده است که جهان اسلام تاثیرگذاری خود را در موضوعات منطقه ای و بین المللی از دست بدهد.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر