کد خبر: 1511

بارش شدید باران شامگاه سه شنبه،موجب جاری شدن سیل و آبگرفتگی 15 واحد مسکونی در روستای خوش مقام شهرستان بیجار شد.

به گزارش کردستان خبر، محمد حیدری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: استقرار موج بارشی جدید در آسمان منطقه و باران شدید و جاری شدن روان آب، سبب سیلابی شدن مسیل ها و ایجاد مشکلاتی برای ساکنان این روستا شد.


وی افزود: با حضور به موقع و تلاش عوامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیجار آبگرفتگی منازل با پمپ تخلیه و اقداماتی برای پیشگیری و ایمنی واحدهای مسکونی روستایی و جلوگیری از ورود آب به منازل مردم انجام شد.


حیدری در خصوص خسارت ناشی از سیل در این روستا گفت: جاری شدن سیل علاوه بر مسدود کردن راه ارتباطی 2 روستا، آبگرفتگی معابر و برخی منازل روستاییان و خسارت هایی به منابع تامین آب شرب و محل نگهداری احشام زده که هنوز میزان دقیق آن مشخص نیست.


مدیر بحران بیجار تاکید کرد: میزان دقیق خسارت وارده به منازل مسکونی، مزارع و تاسیسات زیر بنایی، شبکه های آب، گاز و برق در دست بررسی است.


وی از حضور مدیران دستگاه های امداد رسان و خدمات رسان عضو ستاد بحران در این روستا خبر داد و افزود: مشکل فعلی مردم تامین آب شرب است که با توجه به جمعیت 450 نفری روستا، بیش از 800 بطری یک لیتری آب معدنی شب گذشته میان مردم توزیع شد.


حیدری یادآور شد: به علت جاری شدن سیلاب، منبع تامین آب روستا گل آلود شده و فعلا نمی توان از آب این منبع استفاده کرد که با حضور نیروهای آبفای روستایی مشکل در حال بر طرف شدن است.


وی با اشاره به آبگرفتگی 15 منزل در حاشیه پایین دستی روستا اضافه کرد: امکانات لازم از جمله چادر، پتو و مواد غذایی کنسرو شده به میزان دو برابر جمعیت ساکن در روستا تامین شده تا در صورت نیاز توزیع شود.


 راه های ارتباطی این روستا به علت حجم بالای سیلاب مسدود شده بود که شب گذشته با تلاش نیروهای راهداری با همکاری عوامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیجار بازگشایی شد.


ساکنان واحدهای دچار آبگرفتگی توسط مدیریت بحران اسکان موقت داده شده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.


بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کردستان از دیروز سامانه بارشی جدیدی وارد آسمان استان شد و مناطق مختلف را تحت تاثیر قرار داد ولی شدت امروز افزایش خواهد یافت.

 

انتهای پیام /

اخبار مرتبط
ارسال نظر