کد خبر: 1517

در دو ماه اول سال ۹۷، ۴۷۶ میلیون و ۴۴۷ هزار هزار مترمکعب گاز طبیعی دراستان کردستان مصرف شده است.

به گزارش کردستان خبر به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان، احمد فلعه گری گفت: به علت تداوم سرما مشترکان شرکت گاز استان در دو ماه اول سال ۹۷، با مصرف ۴۷۶ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۱۹۹ متر مکعب گاز طبیعی سال نو و  تعطیلات نوروزی را با گرمای گاز طبیعی سپری کردند.

وی به مقایسه مصرف در ماه های اول سال جدید و سال گذشته اشاره کرد و افزود: مشترکان گاز طبیعی استان طی دو ماهه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۴۱ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۳۴ مترمکعب گاز بیشتری مصرف کردند.

وی یادآور شد: با مقایسه مصرف در ۲ ماه اول سال ۹۷ با سال  گذشته مشاهده می شود که مصرف مشرکین گاز طبیعی در استان کردستان در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با افزایش ۱۰ درصدی روبرو بوده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان  ادامه داد: میانگین مصرف در روزهای فروردین ماه سال ۹۶ روزانه ۷ میلیون و ۶۳۸ هزار متر مکعب و در سال ۹۷ این میانگین ۸ میلیون و ۱۴۶ هزار متر مکعب در روز بوده که در حدود ۷ درصد افزایش مصرف را نشان می دهد.

فعله گری در مورد مصرف اردیبهشت ماه سال های ۹۶ و ۹۷ گفت : میانگین مصرف در روزهای اردیبهشت  ماه سال ۹۶ روزانه ۶ میلیون و ۳۹۲ هزار متر مکعب و در سال ۹۷ این میانگین ۷ میلیون و ۲۲۲ هزار متر مکعب در روز بوده که در حدود ۱۳ درصد افزایش مصرف را نشان می دهد.

شرکت گاز استان کردستان دارای ۵۰۰ هزار مشترک در بخش های خانگی، تجاری و صنعتی است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر