کد خبر: 1523

باتوجه به رشد ۲۶ درصدی خیرین،۲۳۹ زندانی جرائم غیرعمد در استان کردستان چشم انتظار آزادی هستند.

به گزارش کردستان خبر، علی اکبر گروسی؛ شامگاه چهارشنبه در آیین جشن گلریزان در مجتمع فجر سنندج با تبریک و تقدیر از حضور مردم خیر استان در این کار خیر اظهار کرد: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از جمله سیاست های دستگاه قضا است.

وی با اشاره به وجود زندانیان جرایم غیرعمد در زندان ها عنوان کرد: برگزاری مراسم جشن گلریزان یکی از اتفاقات بسیار خوبی است که هر سال با اهتمام و مشارکت مردم در سطح کشور و استان کردستان برگزار و خود مردم مجری اصلی این جشن هستند.

رئیس کل دادگستری کردستان با بیان اینکه زندانیان جرایم غیرعمد ناگزیر به تحمل حبس هستند، افزود: ما می توانیم با کمک خیرین و مردم نوعدوست میزان حبس این زندانیان را تعدیل تا شخص محکوم زودتر آزاد شود.

وی جرائم غیرعمد را شامل حوادث کارگاهی، تصادفات، عدم پرداخت به موقع دیون را از جمله جرائم غیر عمد عنوان و بیان کرد: زندانیان جرایم غیرعمد بر اثر نوسانات اقتصادی و به موجب حکم دادگاه در زندان هستند که با دستان توانای مردم می توان بخشی از این محکومین را به آغوش خانواده هایشان بازگرداند.

گروسی، کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد را تکلیف شرعی و اخلاقی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر با کمک ستاد دیه توفیقات زیادی در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به دست آمده است.

وی ادامه دذد: در سال گذشته ۲۷۷ نفر محکومین جرائم غیرعمد استان از محل کمک های خیرین، مردم، ستاد دیه و دولت با تامین اعتبار ۱۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شدند

رئیس کل دادگستری کردستان از رشد ۲۶ درصدی کمک های خیرین در آزادسازی زندانیان در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در سال جاری نیز ۲۳۹ زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار آزادی هستند.

گروسی اذعان کرد: این تعداد محکومین با نیاز اعتبار ۲۵ میلیارد تومان تحمل حبس می کنند که برای آزادی آنها نیازمند مشارکت مردم نوعدوست و خیر با هر مبلغ هستیم.

رئیس کل دادگستری کردستان با بیان اینکه کمک به ستاد دیه استان از امروز شروع می شود و تا جشن گلریزان سال آینده ادامه دارد، اضافه کرد: این کمک ها با نظارت و اولویت بندی هزینه و با نظم مالی و حسابرسی دقیق برای آزادی زندانیان هزینه می شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه خانواده زندانیان با مشکلات جدی روبه رو هستند که تلاش می کنیم بتوانیم از محل کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده که قطعاً منشاء خیر و برکت بوده استحکام را به زندگی این خانواده ها برگردانیم.

 

پایان پیام/

 

منبع:شبستان

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر