کد خبر: 1556

بالاترین نرخ شهریه مهدهای استان حدود یک میلیون و 800 هزار ریال و کمترین 600 هزار ریال است.

به گزارش کردستان خبر، محسن شجاعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این تعداد کودک توسط 760 مربی تحصیل کرده نگهداری شده و آموزش می بینند.


معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان با بیان اینکه 120 مورد از مهدهای استان شهری و 250 مورد روستا مهد هستند، افزود: در طول سال برنامه های آموزشی با روش های مختلف برای کودکان و همچنین مربیان این مهدها برگزار می شود.


معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان تاکید کرد: علاوه بر آموزش هایی که برای همه مهدها برگزار می شود در مهدهای روستایی و حاشیه شهرها در طول سال هر روز یک وعده غذای گرم به کودکان داده می شود.


شجاعی با بیان اینکه در مهدهای روستایی و حاشیه شهرها یارانه شهریه هم داده می شود، یادآور شد: مناطق حاشیه و روستاها بدلیل اینکه با مشکلاتی از جمله درآمد کم مواجه هستند باید حمایت شوند تا کودکان بتوانند از خدمات آموزشی بهره مند شده و به هدف اصلی که رعایت عدالت اجتماعی است، دست یابند.


وی در ادامه به شهریه مهدهای کودک استان اشاره کرد و گفت: میزان شهریه مهدها بر اساس ستاره مهد، گروه سنی کودکان و همچنین میزان بهره گیری کودک متفاوت است.


وی با بیان اینکه بالاترین نرخ شهریه مهدهای استان حدود یک میلیون و 800 هزار ریال و کمترین نیز مربوط به روستا مهدها حدود 600 هزار ریال است، اظهار داشت: امسال نرخ شهریه این مراکز تغییری نکرده است.


معاون امور اجتماعی بهزیستی کردستان همچنین به مراکز نگهداری کودکان فاقد سرپرست موثر اشاره کرد و افزود: این کودکان با عنوان بی سرپرست و بدسرپرست شناخته می شوند و 12 مرکز شبانه روزی در استان آنان را پذیرش می کند.


وی اضافه کرد: از این تعداد؛ یک مرکز دولتی و 11 مرکز نیز با کمک موسسات خیریه و مشارکت مردم اداره می شود و تمام نیازهای تحصیلی، تغذیه ای، بهداشتی و درمانی کودکان پذیرش شده در این مراکز رفع می شود.


شجاعی یادآور شد: کودکان پذیرش شده در این مراکز از طریق اورژانس اجتماعی معرفی می شوند و پذیرش و ترخیص آنان با حکم مقام قضایی امکان پذیر است.
وی تاکید کرد: در صورت امکان زمینه بازگشت این کودکان به خانواده فراهم می شود در غیر این صورت پس از ترخیص بستر ایجاد یک زندگی مستقل برای شان فراهم خواهد شد.

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر