کد خبر: 1563

مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با حضور مردم و مسئولین در مسجد جامع سنندج برگزار شد.

به گزارش کردستان خبر، مراسم بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ظهر 13 خردادماه با حضور جمع کثیری از مسئولان، مدیران، ائمه جمعه و مردم در صحن قدیم مسجد جامع شهر سنندج برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام انصاری اظهار کرد: قرآن کریم دربردارنده همه اتفاقات از ابتدا تا انتهای خلقت است و نه فقط برای یک زمان خاص بلکه برای تمام اقوام و گروه‌های دارای اندیشه آسمانی و زمینی، سیاسی و اجتماعی و اخلاقی و رفتاری نازل شده است.

وی افزود: هیچ چیزی در در اندیشه انسان و در تاریخ بشر رخ نداده و نمی دهد مگر اینکه قرآن در مورد آن حرف برای گفتن دارد.

این استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: رمضان ماه قرآن، بصیرت و اندیشه در این کتاب بزرگ الهی است و قرآن فقط برای لب طاقچه خانه و یا داخل ماشین گذاشتن نیست.

حجت الاسلام انصاری با نگاهی به تاریخ جهان و حکومت‌هایی که حمکرانی کرده اند، گفت: دولت‌های مردمی دولت دینداری، عدالت و ایمان به خدا هستند و دولت پول بر ظلم و زور و تصاحب بنا نهاده شده است.

وی تصریح کرد: در طول تاریخ انقلاب‌های فراوانی را در کشورهای مختلف داشته‌ایم که ماندگار نبوده‌اند و دلیل اصلی آن عدم ارتباط با خالق و بی دینی بوده است.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه هر حکومتی با دین خدا و ایمان به خدا در ارتباط نباشد پایدار نیست، ادامه داد: در حالی که رژیم پهلوی، ارتش و نیروی نظامی گسترده ای را داشت اما خداوند امام را فرستاد و ایشان بر دستگاه زور و ستم پیروز شدند.

وی با اشاره به اینکه امام بعد از 1400 سال انقلاب سیاسی و دینی را ایجاد کردند که در دنیا نظیر نداشت، گفت: امام تربیت شده دنیای اخلاق، عرفان، فلسفه، فقه و تفسیر، حدیث و شعر بودند.

وی با بیان اینکه ایران امروز قلب تپنده دنیای اسلام است، خاطرنشان کرد: امروز تمام توجه دنیای سیاست و دین به سمت ایران است و اینکه ایران چه خط مشی از خودش نشان می‌دهد

سپس حجت‌الاسلام انصاری از اساتید حوزه علمیه قم پشت تریبون حاضر شد و سخنانی در باب دنیای اسلام، نحوه شکل گیری انقلاب اسلامی، پیروزی امام خمینی در مقابل نظام شاهنشاهی و وفات ایشان ایراد کرد.

این مراسم با قرائت فاتحه، طلب دعای خیر و سلام و صلوات به پایان رسید.

لازم به ذکر است؛ در همین روز همزمان در تمامی شهرهای تابعه استان هم مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) برگزار شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر