کد خبر: 1568

شهدای راهپیمایی‌های بازگشت در شرق نوار غزه که از 30 مارس (دهم فروردین) آغاز شده،به 120 تن رسیده است.

به گزارش کردستان خبر، آخرین خبرها از فلسطین اشغالی حاکی از آن است که صبح امروز رامی صبارنه 37 ساله و پدر 3 کودک، در حالی که صبح امروز راهی محل کار خود بوده است هدف 5 گلوله جنگی ارتش رژیم اسرائیل قرار گرفته و به شهادت رسیده است.

گزارش شده است که نظامیان اشغالگر امروز (دوم ژوئن) به بهانه نزدیک شدن وی به ایست و بازرسی در مرکز الخلیل، او را هدف 5 گلوله جنگی قرار داده اند.

گفتنی است که رامی صبارنه از ماه ها قبل در این منطقه مشغول به کار بوده و رفت و آمد می کرده است.

در همین رابطه مرکز پژوهش‌های قدس اعلام کرد که رژیم اسرائیل از زمان اعلام تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای جایجایی سفارت این کشور به بیت المقدس تاکنون، 187 شهروند فلسطینی را به شهادت رسانده‌ است.

این مرکز اعلام کرد که 31 کودک و 5 معلول در بین شهدا دیده می‌شوند.

بر اساس این گزارش، شهدای راهپیمایی‌های بازگشت در شرق نوار غزه که از سی‌ام مارس (دهم فروردین) آغاز شده، به 120 تن رسیده که دو تن از آن‌ها روزنامه نگار و یک تن پرستار است.

در مقابل اما ایالات متحده آمریکا دیروز (یکم ژوئن) در رای گیری پیش نویس حفاظت از فلسطینیان در برابر خشونت ارتش رژیم اسرائیل با رای منفی به این پیش نویس آن را وتو کرده است.

در این پیش نویس روند اجرای تحقیقات بی طرف بین المللی از حوادث فلسطین را تضمین کرده بود.

در همین رابطه سخنگوی ریاست‌جمهوری ترکیه تصمیم واشنگتن به وتوی پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره فلسطینی‌ها را محکوم کرده است.

همچنین در واکنشی دیگر علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران اقدام غیر‌قانونی آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس شریف را عملی تحریک‌آمیز خوانده و تاکید کرده است حمایت ایران از فلسطین اصولی، اعتقادی و تکلیف دینی است.

جنبش فتح نیز از موضع آمریکا در وتوی قطعنامه حمایت از ملت فلسطین به شدت انتقاد کرده و آنرا ننگ آور، غیراخلاقی، متناقض با قانون و اجماع بین المللی و جانبداری از رژیم صهیونیستی دانسته است.

 

منبع:جام کوردی

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر