کد خبر: 1578

مدیر اجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان رشته‌های اولویت‌دار در استان را اعلام کرد.

به گزارش کردستان خبر، مجید آوج، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: توانمندسازی و اتصال به بازار مهم‌ترین ویژگی الگوی نوین طرح توسعه مشاغل خانگی است تا متقاضیان بتوانند تولیدات خود را به راحتی به فروش برسانند.

وی افزود: در این راستا تولیدکنندگان بخش مشاغل خانگی برای فروش محصولات خود به برندهای ملی، استانی و پشتیبانان و فروشگاه‌های اینترنتی وصل می‌شوند تا بتوانند محصولات خود را از این طریق به فروش برسانند.

آوج عنوان کرد: در بخش اتصال به بازار به دنبال راه‌اندازی بازارچه‌های محلی هستیم تا تولیدکنندگان مشاغل خانگی از این ظرفیت نیز استفاده کنند و محصولات خود را در این نمایشگاه‌ها عرضه کنند.

وی بیان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته با مجموعه استانداری کردستان و برخی از فرمانداری‌ها این بازارچه محلی در تمامی شهرستان‌ها دایر خواهند شد که با همکاری صمیمانه شهرداری سنندج تاکنون بازارچه محلی به‌صورت جمعه‌بازار فعالیت خود را در سنندج آغاز کرده است.

مدیراجرای طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان یکی از قابلیت‌های این طرح را ارتباط تنگاتنگ کارشناسان دبیرخانه با متقاضیان دانست و گفت: کارشناسان دبیرخانه، تسهیلگران و عوامل اجرایی از ابتدا تا شکل‌گیری کسب‌وکار در کنار متقاضیان هستند.

وی به عناوین رشته‌های اولویت‌دار در استان اشاره و بیان کرد: کلاش بافی، گلیم، قالی‌بافی، پوشاک، انیمیشن، پرورش گل و گیاه، مترجمی زبان‌های خارجه، ویراستار (کتاب، مقاله و ...) صنایع چوبی، زیورآلات و مصنوعات چرمی از رشته‌های اولویت‌دار در استان معرفی‌شده است.

آوج افزود: متقاضیان می‌توانند از طریق سامانه طرح مشاغل خانگی به نشانی www.inhb.ir از هم‌اکنون می‌توانند ثبت‌نام خود را آغاز کنند.

وی: متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر و هرگونه سؤال در ساعات اداری به جهاددانشگاهی به نشانی سه‌راه جهاد، سایت اداری، جهاددانشگاهی، طبقه اول، دبیرخانه طرح الگوی نوین مشاغل خانگی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۳۳۲۸۷۵۱۶ و داخلی ۱۶ تماس حاصل کنند.

مدیراجرایی طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان در پایان از همکاری صمیمانه استانداری کردستان، فرمانداری شهرستان‌های استان، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، و دستگاه‌های اجرایی مرتبط در اجرای این طرح تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر