در ماه مبارک رمضان

کد خبر: 1592

53 محفل جزءخوانی در مساجد استان و مراسم احیای شب‌های قدر در ۳۵۰ مسجد سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان در گفت‌وگو با ایکنا به برنامه‌های دبیرخانه شورای عالی قرآن استان برای مساجد در ماه مبارک رمضان اشاره و اظهار کرد: ۵۳ محفل جزءخوانی قرآن کریم در مساجد سراسر استان در این ایام برگزار می‌شود.

وی افزود: در ۱۲ مسجد و پارک شهدا و توس نوذر شهرداری سنندج هم مراسم جزءخوانی روزانه قرآن کریم برگزار می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد استان بیان کرد: محوری‌ترین و بزرگ‌ترین این محافل در مسجد جامع شهر سنندج برگزار می‌شود و علاوه بر این در دهه اخیر ماه مبارک رمضان هم هر شب از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه در مسجد قبای بهاران سنندج دوباره قاریان و حافظان مراسم جزءخوانی قرآن را برگزار می‌کنند.

وی در ادامه به برپایی مراسم احیای شب‌های قدر در مساجد استان اشاره و عنوان کرد: در ۳۵۰ مسجد شهر و روستای سنندج مراسم شب‌های قدر از ساعت ۱۲ الی سه بامداد برگزار می‌شود.

گلباغی از دیگر برنامه‌های دهه آخر را برپایی دو نمایشگاه فرهنگی و هنری و علوم قرآنی در خانه کُرد و گالری هنر سنندج دانست و یادآور شد: همچنین یک همایش فعالان قرآنی در شهرستان بیجار و محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان بین‌المللی و کشوری در شب ۲۵ ماه رمضان در مسجد قبای بهاران سنندج برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود؛ بر اساس اعلام دانشگاه‌های استان کردستان در دو دانشگاه کردستان و علوم پزشکی استان هم مراسم احیای شب‌های قدر برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر