کد خبر: 1625

آیین‌نامە ساماندهی مبادلات دربازارچەهای غیر رسمی در مناطق مرزی استان اصلاح و ابلاغ شد.

به گزارش کردستان خبر از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ بهمن مرادنیا روز شنبه در جلسه ساماندهی مبادلات مرزی استان کردستان اظهار داشت: بنابر مصوبه هیات دولت تخفیف سود بازرگانی حاصل از مبادلات کالا برای هر مرزنشین هفت میلیون ریال و هر خانوار تا سقف چهار نفر 2٨ میلیون ریال در ماه خواهد بود.

وی با اعلام اینکه سود اختصاص یافته در کل مناطق و استان‌های مشمول طرح در کشور 42 هزار میلیارد ریال در سال خواهد بود ادامه داد: در طرح جدید باید میان پیله‌ور و تاجر برای ورود کالا توافق صورت بگیرد تا زمینه انتفاع مناسب طرفین فراهم شود.

مرادنیا در بخش دیگری از سخنان خود به مفاد دیگری از آیین نامه ساماندهی مبادلات مرزی در بازارچه های موقت اشاره کرد و گفت: با اجرای دستورالعمل جدید خروج کالا بصورت تجمیعی از شهرستانهای مرزی ممنوع خواهد شد که این مهم نقش بسزایی در رونق کسب و کار بازاریان خواهد داشت.

مرادنیا وجود بازارچه‌های موقت مرزی را یک امتیاز برای استان برشمرد و به وضعیت بازارچه سیف سقز نیز گریزی زد و افزود: بازگشایی بازارچه سیف سقز از نظر جمهوری اسلامی ایران هیچ منعی ندارد بلکه طرف مقابل تمایلی برای فعالیت در مرز سیف ندارد.

وی یادآور شد: از طریق کنسولگری جمهوری اسلامی در سلیمانیه همچنان پیگیر رفع مشکل مرز بازارچه سیف سقز خواهیم بود.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر