کد خبر: 1636

یک‌میلیون و ۱۳۹ هزار نفر از جمعیت استان کردستان با ضریب نفوذ ۴/۶ درصد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

 به گزارش کردستان خبر، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان گفت: از  یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت استان حدود یک‌میلیون و ۱۳۹ هزار نفر با ضریب نفوذ ۴/۶ درصد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.

 

فردین سعیدی افزود: طرح تکاپو از سال ۹۵ در استان شروع به فعالیت کرده است که توسط ۲۴ دستگاه اجرایی توافق نامه اجرای آن در استان کلید خورد که پیش‌بینی می‌شود با ۲۰ شرکت ملی توافقنامه ایجاد شود.

 

سعیدی به نهاد‌های تاسیس شده طرح تکاپو اشاره کرد و افزود: مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار‌های نوپای فاوا، مرکز تولید گیم و انیمیشن شهرستان‌های سنندج، مریوان و سقز (انستیتو ژوری مانگ)، مرکز بین‌المللی نرم افزار‌های برون‌سپاری دانش‌پژوهان کاردوک، مرکز نوآوری تولید اپلیکیشن، دانشگاه توسعه دانش و شتاب‌دهنده کسب و کار‌های دیجیتال فرهنگی، شرکت ابر زندگی از جمله این نهاد‌ها است.

 

وی قرارداد‌های آموزشی خود را با مرکز تولید گیم و انیمیشن سنندج، سقز، مریوان و انستیتو ژوری مانگ، توسعه رسانه‌های اینترنتی، مرکز فناوری بیمه و سلامت کردستان، شرکت اهورا، خانه کسب و کار‌های اینترنتی، شتاب‌دهنده پویش، فروشگاه اینترنتی محصولات زندانیان و گروه‌های خاص، شرکت هجاموشن و مرکز نوآوری تولید ایلیکیشن و دانشگاه توسعه دانش عنوان کرد.

 

در کردستان ۵۳۳ هزار خط تلفن ثابت و یک میلیون و ۱۳۶ هزار خط موبایل دائم وجود دارد.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

منبع:خبرگزاری صداوسیما

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر