کد خبر: 1639

خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از 10 تیر در 71 مرکز خرید تضمینی استان آغاز می شود.

به گزارش کردستان خبر، پیمان اسکندری در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: 66 مرکز از مراکز خرید تضمینی گندم شامل شرکت ها و اتحادیه های تعاونی روستایی و پنج مرکز نیز شامل شرکت های تعاونی تولید است که با پراکنش به نسبت میزان تولید و پیش بینی خرید در سطح استان مستقر شده اند.


وی با بیان اینکه احتمال می رود ، افزود: هم اکنون سیلوها و انبارهای استان ظرفیت ذخیره 500 هزار تن گندم را دارند که این میزان شامل 100 هزار تن در انبارها و سیلوهای مسقف و 400 هزار تن نیز در انبارهای رو باز است.


مدیر سازمان تعاون روستایی کردستان اضافه کرد: دولت برای حمایت از تولید محصولات کشاورزی داخلی و ایجاد تعادل در نظام تولید و جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی و ضرر و زیان کشاورزان هر سال اقدام به خرید محصولات اساسی کشاورزی مازاد بر نیاز کشاورزان از جمله گندم، کلزا، جو و ذرت می کند.


اسکندری یادآور شد: در سال جاری نیز خرید تضمینی گندم در قالب سامانه فناوری اطلاعات کشاورزان و تولید کنندگان سازمان جهاد کشاورزی انجام و مقرر شده کشاورزان در سامانه پهنه بندی محصولات کشاورزی ثبت نام کنند.


وی با بیان اینکه مجهز بودن مراکز خرید تضمینی گندم به شبکه اینترنت از ضرورت های اساسی خرید تضمینی گندم است، تاکید کرد: هم اکنون پنج مرکز این استان فاقد دسترسی به اینترنت هستند که این مراکز تا 10 تیر ماه جاری با همکاری شرکت مخابرات به این سامانه متصل می شوند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر