کد خبر: 1733

تا پایان نیمه اول سال جاری بیمارستان رازی بانه به تخصص‌های لازم منطقه تجهیز می‌شود.

به گزارش کردستان خبر، سعید نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از بیمارستان جدید الاحداث بانه ضمن اشاره به برخورداری این بیمارستان به استاندارد‌های لازم گفت: کلیه امکانات مورد نیاز تا پایان سال ۹۷ و مبتنی بر سطح بندی وزارت بهداشت برای این بیمارستان فراهم می‌شود .

وی رعایت استانداردها در احداث بیمارستان رازی را یکی از مزیت‌های خوب این بیمارستان 98 تختخوابی برشمرد و اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان برای تامین تجهیزات و نیروی پزشکی برنامه سطح‌بندی شده جامعی ارائه کرده که با اجرای این برنامه‌ها شاهد پیشرفت و توسعه بیمارستان رازی در آینده خواهیم بود.

نمکی تاکید کرد: خدمات پزشکی و درمانی در ایران از بسیاری از کشورهای همسایه پیشرفته‌تر است و بر همین اساس سالانه صدها هزار نفر به قصد توریسم درمانی و استفاده از خدمات درمانی و پزشکی به ایران سفر می‌کنند.

به گفته وی، کردستان ظرفیت‌های گسترده اقلیمی، جغرافیایی، علمی، اقتصادی و فرهنگی دارد که هرکدام از این ظرفیت‌های خود زمینه‌ساز رشد و توسعه این استان می‌شود و به پزشکی می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم جذب توریسم بویژه توریسم سلامت تبدیل می‌شود. 

وی اظهار کرد: بخش ام‌آرآی در شرایط فعلی ضروری نیست اما بخش سونوگرافی فعال می‌شود در واقع وجود دستگاه ام‌آرآی با پذیرش کمتر از 100 نفر در روز برای بخش خصوصی و دولتی به صرفه نیست.

معاون امور توسعه اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور  افزود: اولویت دولت در استخدام‌های جدید این بیمارستان، بر روی افراد بومی، کار آزموده و واجد شرایط به خدمت می‌باشد.

وی همچنین در ادامه از اختصاص ده میلیارد ریال سرانه دانش آموزی به آموزش و پرورش بانه و همچنین شش میلیارد ریال برای بازسازی فضای آموزشی پیام نور بانه خبر داد و گفت: دولت در نظر دارد مجتمع‌های آموزشی در محل‌هایی که پس از تحقیقات آموزش و پرورشی‌ها معرفی می‌شوند برای آموزش و پرورش دانش اموزان چند روستا با همدیگر و حذف مدارس ۳۰ نفر به پایین خبر داد.

 

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر