کد خبر: 1741

باکاهش بارندگی و کمبود ذخیره آب پشت سدها، تابستان امسال استان کردستان با کاهش 32 مگاواتی نیروی برق مواجه خواهد شد.

به گزارش کردستان خبر، «هیوا لهونیان»، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان در سمینار آموزشی تخصصی بهینه سازی مصرف برق در بخش های اداری کردستان اظهار داشت: پیش بینی می شود اوج مصرف انرژی در این استان به 450 مگاوات برسد. در این راستا، باید بخش کشاورزی 18 مگاوات، صنعت و مشترکان تجاری و خانگی هر کدام 6 مگاوات و بخش های اداری 2 مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کنند. در صورتی که این میزان کمبود انرژی استان را مدیریت نکنیم، در تابستان و اوج گرما با خاموشی و کمبود برق مواجه خواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کردستان تعداد انشعاب های برق استان را 624 هزار مورد اعلام کرد و یادآور شد: در صورت صرفه جویی 100 وات ساعتی برق توسط هر مشترک، 62 مگاوات انرژی را مدیریت کرده ایم.

وی با بیان اینکه دچار بدمصرفی شدیدی در مصرف برق هستیم، اضافه کرد: برای خروج از این وضعیت، در مرحله اول باید از بد مصرفی وارد فضا و دوره مصرف صحیح شده و سپس به سمت اقتصادی مصرف کردن برق گام برداریم.

لهونیان میزان اوج مصرف برق سال گذشته در کشور را 55 هزار مگاوات اعلام کرد و اظهار داشت: پیش بینی می شود مصرف انرژی کشور در سال 97 به 58 هزار مگاوات برسد که 20 هزار مگاوات آن صرف استفاده از سامانه های سرمایشی می شود که این رقم معادل کل مصرف برق در کشور عراق است.

 

ایران آنلاین

اخبار مرتبط
ارسال نظر