کد خبر: 1743

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای تکمیل ترمینال و باند فرودگاه سقز 310 میلیارد ریال هزینه می‌کند .

به گزارش کردستان خبر، دکتر نمکی -معاون علمی، بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ایران- و هیات همراه به دعوت نماینده سقز و بانه در مجلس از برخی طرح‌های عمرانی از جمله فرودگاه، بیمارستان‌های جدیدالاحداث و دانشکده علوم و فنون سقز بازدید کردند.

محسن بیگلری - نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی- در این بازدید در جمع خبرنگاران در مورد فرودگاه سقز گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای تکمیل ترمینال و باند فرودگاه سقز 310 میلیارد ریال هزینه می‌کند.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: مناقصه احداث ترمینال و ساختمان جانبی آن در پایان سال گذشته انجام شد و شرکت چهل چشمه سقز به عنوان برنده مزایده با تجهیز کارگاه، عملیات احداث را شروع کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مناقصه تکمیل باند و سطوح پروازی این فرودگاه نیز هفته گذشته در سایت منتشر شد و تا یک ماه آینده پیمانکار آن مشخص خواهد شد، لذا از پیمانکاران منطقه می‌خواهیم در این مناقصه شرکت و به ساخت فرودگاه کمک کنند.

در این بازدید دکتر نمکی نیز پس از توضیحات پیمانکار پروژه بیمارستان 235 تختخوابی سقز، با بیان اینکه این پروژه یکی از نیازهای اساسی منطقه است، گفت: اعتبارات موردنیاز طرح را تامین می‌کنیم و لازم است پیمانکار با جدیت پروژه را به اتمام برساند.

وی با اشاره به پیشرفت 80 درصدی پروژه حسب اعلام پیمانکار، از مجری طرح خواست عملیات عمرانی را تا دی ماه امسال به اتمام برساند تا از دی ماه به بعد به عنوان بیمارستان منطقه‌ای بتواند به مردم خدمات درمانی تخصصی ارائه دهد .

درخواست راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی در سقز

محسن بیگلری نماینده سقز و بانه هم با اشاره به جایگاه منطقه‌ای و جمعیت شهرستان سقز تسریع در بهره‌برداری از این بیمارستان را حائز اهمیت خواند و خواستار راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی برای خدمات دهی به بیماران سرطانی در سقز شد.

وی برلزوم اختصاص به موقع اعتبارات و همت پیمانکاران تاکید کرد و افزود: تعیین زمان برای افتتاح این مرکز شاید زیاد مناسب نباشد.

در ادامه این هیات همچنین از روند احداث دانشکده علوم و فنون سقز وابسته به دانشگاه کردستان بازدید کردند.

دکتر نمکی، وعده برگزاری جلسه‌ای را با حضور مسئولان وزارت علوم و بهداشت را داد تا با اختصاص اعتبارات لازم زمینه پیشرفت این طرح فراهم شود .

وی افزود: ساخت این دانشگاه جهت تامین و تربیت نیروهای متخصص متناسب با نیاز منطقه امری ضروری است.

معاون علمی، بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه ایران، جایگاه منطقه‌ای، مرزی و فرهنگی سقز را حائز اهمیت خواند و بر تسریع در طرح‌های عمرانی و توسعه این شهرستان تاکید کرد.

 

ایسنا

اخبار مرتبط
ارسال نظر