کد خبر: 1751

از ابتدای سال تاکنون ۴۱ فقره مجوز گردشگری در استان صادر شده است.

به گزارش کردستان خبر،  از ابتدای سال تا کنون ۴۱ مورد موافقت نامه اصولی اولیه برای طرحهای گردشگری درسطح استان توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان صادر شده است.

حمید اسکندری گفت: با توجه به نیاز استان به تاسیسات و زیرساخت‌های گردشگری و آمادگی سرمایه گزاران برای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف گردشگری، کارشناسان این معاونت پس از بررسی و اولویت بندی طرح‌های ارجاعی در سال ۹۷ اقدام به صدور ۴۱ مورد مجوز برای انواع تاسیسات گردشگری در سطح استان کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: از این تعداد موافقت نامه اصولی، ۷ مورد مربوط به طرح‌های بوم گردی، یک مورد هتل آپارتمان، ۲ مورد سفره خانه سنتی، ۳ مورد مرکز تفریحی، ۲۰ مورد مجتمع گردشگری و ۸ مورد مربوط به تاسیس واحد پذیرایی بوده است که توسط اداره کل میراث فرهنگی استان، صادر شده است.

وی به اهمیت و تاثیر گردشگری در پیشرفت اقتصاد استان اشاره کرد و افزود: با توجه به مرزی بودن استان کردستان و کمبود‌های این استان در زمینه صنعتی، می‌توان از پتانسیل‌های گردشگری موجود برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استفاده کرد.

وی همچنین خاطرنشن کرد: معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان آماده هرگونه همکاری با سرمایه گزاران در این بخش است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر