کد خبر: 1782

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان از کشف محموله کالای قاچاق در مسیر بیجار – همدان خبرداد.

به گزارش کردستان خبر، سیدنجیم حسینی با اعلام این خبرگفت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس بیجار حین گشت زنی و کنترل خودرو‌های عبوری در مسیر بیجار - همدان به یک دستگاه خودرو وانت پیکان مظنون شدند.

وی افزود: پس از کسب اجازه از مقام قضایی و با رعایت موازین قانونی پس از توقف این خودرو، بازرسی از آن انجام و ۱۲۵ دستگاه گوشی تلفن همراه و یک دستگاه ماشین لباسشویی خارجی که در خودرو جا ساز شده بود، را کشف کردند.

حسینی بیان کرد: شعبه اول رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان بیجار پس از طی مراحل دادرسی تایید حمل قاچاق گوشی همراه، ضمن ضبط کالا‌های قاچاق به نفع دولت، متهم را به پرداخت یک میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

وی یادآور شد: این متهم نظر به اقرار صریح مبتنی بر قبول اتهام انتسابی و اظهارات غیرموجه که در مقام دفاع موثر نبود و با توجه به نحوه کشف کالا در خودرو تحت تصرف متهم به صورت جاساز و عدم رعایت تشریفات گمرکی مربوط به ورود و خروج کالا، محکوم شد.

وی تاکید کرد: این شبعه همچنین با استناد به تبصره ۴ ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مالک خودروی حامل کالای قاچاق را به پرداخت ۷۰ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ارزش خودرو محکوم کرد.

انتهای پیام/

 

باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مرتبط
ارسال نظر