کد خبر: 1786

طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید در استان کردستان به عنوان دومین استان کشور در راستای این طرح اجرا می شود.

به گزارش کردستان خبر، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کردستان از آغاز اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید در استان با هدف ارائه خدمات مطلوب به مناطق فاقد گاز طبیعی خبر داد.

فریدون یاسمیبا اشاره به اینکه استان کُردستان دومین استان کشور در راستای اجرایی کردن طرح توزیع نفت سفید به صورت الکترونیکی است، گفت: شهرستان سنندج به عنوان پایلوت انتخاب شده و ۳۰ هزار خانوار با استفاده از کارت الکترونیکی، نفت سفید را دریافت کردند.

رئیس شرکت فرآورده‌های نفتی استان کُردستان افزود: دریافت سوخت به صورت الکترونیکی از طریق کارت سوخت و دستگاه کارت خوان مخصوص صورت می‌گیرد که این دستگاه در میان ۳۷۵ باب فروشندگی نفت سفید در استان توزیع شد.

یاسمی کاهش رفت و آمد روستاییان به مرکز استان، کاهش قاچاق سوخت و کم فروشی را از مزیت‌های این طرح برشمرد و افزود: سهمیه هر خانوار در کارت الکترونیکی قرار گرفته و می‌توانند برای دریافت سهمیه سوخت خود به این مراکز مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه پیش از این نفت سفید مورد نیاز روستانشینان از طریق کالا برگ توزیع می شد، افزود: سهم سالیانه هر نفر در این طرح، یک هزار و 800 لیتر نفت سفید است.

سال گذشته ۹۳ میلیون و ۱۰۵ هزار لیتر نفت سفید در روستا‌های استان توزیع و مصرف شده است.

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر