کد خبر: 1789

مردم خیر استان کردستان از طریق کمیته امداد هشت میلیارد و ۳۴ میلیون تومان فطریه به نیازمندان پرداخت کردند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از  کمیته امداد کردستان، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان کمک های صورت گرفته خیران به نیازمندان در ماه رمضان را اعلام کرد.

محمد رسول شیخی زاده بابیان اینکه مردم خیر این استان هشت میلیارد و ۳۴ میلیون تومان زکات فطریه از طریق این نهاد پرداخت کردند، گفت: تمامی مبلغ جمع‌آوری‌شده فطریه با نظارت امامان جماعت و هیئت‌امنا مساجد و معتمدین در همان محل جمع‌آوری‌شده در بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان زکات فطریه در سطح استان کردستان جمع‌آوری شد، افزود: با افزایش مبلغ فطریه سال جاری شاهد رشد ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته و رشد مثبت ۴۲ درصدی تعهد انجام شده سال جاری بوده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان همچنین با اشاره به برنامه‌های اجراشده کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان توسط این نهاد گفت: ۱۳۷ هزار نفر از نیازمندان و مددجویان این نهاد با مشارکت خیران در قالب غذای گرم و جیره خشک اطعام شدند که برای اطعام این تعداد یک میلیارد و ۶۴۷ میلیون تومان از محل کمک های خیران هزینه شد.

وی بابیان اینکه اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار با نیازمندان از دیگر برنامه‌های ماه رمضان بود که در این برنامه نیز از دو هزار و ۳۷۳ خانوار با حضور خیران و مدیران سازمان‌ها، ادارات و ارگان‌های مختلف صورت گرفت، ادامه داد: در این سرکشی ضمن بررسی مشکلات این خانوارها ۳۶۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی، سبد مواد غذایی و کالا به این خانوارها اهدا شد.

شیخی زاده افزود: خوشبختانه با مشارکت و همکاری خیران و مردم نوع دوست استان کردستان شاهد رشد چشم گیری در کلیه برنامه های ماه مبارک رمضان و کمک به نیازمندان از طریق این نهاد بوده ایم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر