کد خبر: 1802

عملیات ساخت چهار پروژه آموزشی در شهر سنندج و نواحی منفصل شهری نایسر و حسن آباد روز شنبه با حضور سید احسن علوی نماینده مردم در مجلس، فرماندار سنندج و جمعی از مسئولان آموزش و پرورش کردستان آغاز شد.

به گزارش کردستان خبر و به نقل خبرنگار ایرنا، این فضاهای آموزشی شامل هنرستان 6 کلاسه نوآوران ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه استان در خیابان 17 شهریور، دبیرستان 18 کلاسه دوره دوم عصمت در ناحیه منفصل شهری حسن آباد و دو مدرسه 9 کلاسه و 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری نایسر است.
اعتبار لازم برای احداث این پروژه های آموزشی با پیگیری های سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس از محل اعتبارات سازمان نوسازی مدارس کشور، بنیاد برکت و شرکت توسعه عمران راه و شهرسازی تامین شده است. 
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج در آیین کلنگ زنی هنرستان نوآوران سنندج گفت: فضای آموزشی موجود که در اختیار دانش آموزان با نیازهای ویژه استان قرار دارد مناسب نیست و فضایی کاملا غیراستاندارد است.
محمدسعید کنعانی اظهار داشت: با پیگیری های نماینده مردم در مجلس این محل که مجتمع تعاونی بی استفاده و محلی برای تجمع معتادان بود برای ساخت فضایی استاندارد برای دانش آموزان با نیازهای ویژه اختصاص یافت.
وی بیان اینکه برای نخستین بار در استان چنین فضایی برای دانش ‌آموزان استثنایی ساخته می‌شود، اضافه کرد: با احداث این مرکز آموزشی 60 دانش آموز با نیازهای ویژه در آن تحصیل خواهند کرد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 سنندج با اشاره به اینکه اعتبار این پروژه از سازمان نوسازی مدارس کشور تامین می شود، افزود: از سوی این سازمان برای احداث این پروژه 9 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته و از محل اعتبارات استانی نیز فضای کارگاهی برای این مرکز ساخته خواهد شد.
کنعانی همچنین به ساخت دبیرستان 18 کلاسه در ناحیه منفصل شهری حسن آباد اشاره کرد و اظهار داشت: برای احداث این پروژه نیز 20 میلیارد ریال از طریق بنیاد برکت تامین و وصول شده است.
وی در ادامه به ساخت چند پروژه آموزشی دیگر در سنندج اشاره کرد و گفت: پروژه 18 کلاسه دکتر مصلی نژاد با سالن ورزشی در سه راه شیخان سنندج یکی از این پروژه هاست که پس از ساخت در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج نیز به آغاز عملیات ساخت 2 فضای آموزشی در محله نایسر اشاره کرد و افزود: ساخت این مدارس با پیگیری های سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی و تامین اعتبار از سوی دستگاه های متولی انجام شد و مشکل اعتباری برای ساخت این پروژه ها نداریم.
سیدفواد حسینی اظهار داشت: برای ساخت مدرسه 9 کلاسه نایسر 23 میلیارد ریال و برای مدرسه 18 کلاسه نیز 28 میلیارد ریال در سال جاری اعتبار اختصاص پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ناحیه منفصل شهری نایسر دارای مشکلات فراوان از جمله کمبود فضای آموزشی است، گفت: این ناحیه در حال حاضر دارای هفت ساختمان و 14 مدرسه دو نوبته است و به بیش از 60 کلاس درس نیاز دارد که 36 کلاس آن در مرحله ساخت است.
در این مراسم کلنگ ساخت پروژه های آموزشی با حضور سید احسن علوی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس در شورای اسلامی، رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان و محمدابراهیم زارعی فرماندار سنندج به زمین زده شد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر