کد خبر: 1829

بیش از 72 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای استان طی سه ماهه نخست امسال کشف شد.

به گزارش کردستان خبر، فرمانده مرزبانی کردستان از کشف بیش از 72 میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد.

کیومرث شیخی در گفت‌وگو با ایسنا‌ اظهار کرد: در راستای کنترل مرزها و به منظور جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق به کشور مرزبانان این فرماندهی طی سه ماهه نخست امسال توانستند در چندین عملیات دقیق و برنامه ریزی شده مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه و قاچاق را کشف کنند.

وی افزود: مرزبانان در این عملیات ها 438 هزار و 390 پاکت سیگار خارجی، 128 هزار و 631 ثوب البسه، 285 هزار و 980 لیتر مواد سوختی و 39 هزار و 172 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی کشف کردند.

فرمانده مرزبانی کردستان با اشاره به دستگیری 63 قاچاقچی و توقیف 59 دستگاه خودرو، تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی کالاهای کشف شده را بیش از 72 میلیارد ریال برآورده کرده اند.

شیخی خاطرنشان کرد: مرزبانی کردستان برای مقابله با قاچاق کالا و پوشش خلاءهای مرزی، بحث انسداد مرز را در طول 227 کیلومتر نوار مرزی استان با جدیت در دستور کار خود قرار داده است و با استقرار پاسگاه‌ها و برجک‌های مرزی و خدمت شبانه روزی مرزبانان مستقر در نقاط صفر مرزی، تمام توان خود را برای مقابله با ورود و خروج کالاهای ممنوعه از مبادی غیر رسمی به کار می‌گیرد.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط
ارسال نظر