کردستان در ماتم

کد خبر: 1839

کردستانی ها در داغ از دست دادن عزیزانشان در سانحه انفجار اتوبوس مسافربری سیاه پوش شدند.

به گزارش کردستان خبر به نقل از صداوسیما، پس از حادثه دلخراش بامداد امروز در محدوده ترمینال مرکزی سنندج که در آن یکدستگاه تانکر حامل مواد سوختی به اتوبوس مسافربری برخورد کرد و موجب جانباختن سرنشینان آن شد آیت الله شاهرودی نماینده، ولی فقیه در کردستان و بهمن مرادنیا استاندار کردستان پیام مشترکی صادر و سه روز عزای عمومی در این استان اعلام کردند.


در این پیام، ضمن بیان تسلیت و آرزوی صبوری به بازماندگان و مردمان دیار کردستان و رحمت و مغفرت الهی برای جانباختگان این حادثه، به دستگاه‌های ذیربط دستور اکید داده شده تا گزارش فوری و دقیقی از جزئیات و علت وقوع سانحه تهیه شود.


حادثه از آنجا آغاز شد که در نخستین دقایق بامداد امروز چهارشنبه یکدستگاه تانکر نفتکش در محور بلوار حسینی و محدوده پایانه مسافربری مرکزی سنندج پس از برخورد شدید با یکدستگاه اتوبوس مسافربری به شدت منفجر و هر دو وسیله نقلیه و سرنشینانشان در این انفجار، آتش گرفتند.


پس از این حادثه نیرو‌های امدادی به سرعت خود را به محل حادثه رسانده و به یاری مصدومان پرداختند.


به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان علی رغم تلاش نیرو‌های امدادی متاسفانه یازده نفر در همان لحظات نخست حادثه جان باختند.


دکتر هومن قصری افزود: هفت نفر نیز در این حادثه مصدوم شدند که خوشبختانه پنج نفر آنان به صورت سرپایی مداوا و دو نفر دیگر نیز در بیمارستان کوثر سنندج بستری هستند.
سرهنگ نادری فرمانده پلیس راه‌های استان کردستان نیز گفت: علت این حادثه بریدن ترمز تانکر و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه است.


پس از این حادثه محور بلوار دکتر حسینی مسدود شد، اما با تلاش نیرو‌های دستاگاه‌های مرتبط اکنون این محور بازگشایی و تردد در آن جریان دارد.
این دومین سانحه اتوبوس در جاده‌های کردستان در طول هفته جاری است.

 

دو روز پیش نیز یکدستگاه اتوبوس مسافربری در مسیر گردنه صلوات‌آباد و در ۲۰ کیلومتری شهر سنندج دچار آتش‌سوزی شد و کاملاً در آتش سوخت که خوشبختانه قبل از حادثه همه سرنشینان پیاده و به کسی آسیبی نرسید.

 

همچنین رئیس پلیس راه راهور ناجا در گفت و گو با خبرگزاری میزان در خصوص برخورد یک دستگاه تانکر حمل قیر با اتوبوس مسافربری سنندج – تهران، اظهار داشت: این حادثه در ساعت ۱۲:۳۰ بامداد در شهر سنندج رخ داد که در اثر آن ۱۱ نفر از مسافران این اتوبوس جان خود را از دست داده و ۵ الی ۶ نفر مجروح شدند. پلیس از قبل هشدار‌های لازم را به مسئولان مربوطه داده بود که وضعیت ناوگان حمل مواد خطرناک مناسب نیست و باید اقدامات جدی تری در این رابطه انجام شود.

 

سردار حمیدی به علل مختلف بروز این حادثه اشاره و بیان کرد: به محض تکمیل بررسی علل وقوع این حادثه، نتیجه از سوی کارشناسان پلیس اطلاع رسانی خواهد شد.

 

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در گذشته نیز شاهد حوادث خطرناک و وحشتناکی در این رابطه بودیم، تأکید کرد: درصورت عدم ساماندهی تردد ناوگان حمل مواد خطرناک در سطح کشور قطعا شاهد چنین حوادث خطرناکی خواهیم بود، بنابراین مسئولان متولی جابه جایی بار و مواد خطرناک باید از خواب بیدار شده و ضمن جدی گرفتن این موضوع تکالیف و مسئولیت قانونی خود را در این خصوص انجام دهند.

 

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به وجود نقاط حادثه خیز در سطح جاده ها، تأکید کرد: متأسفانه برای رفع نقاط حادثه خیز هیچ گونه اهتمام جدی در این رابطه مشاهده نمی‌شود.

 

انتهای پیام /

 

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر