کد خبر: 1856

یکی از مشکلاتی مرزنشینان بانه دارند به عدم اجازه ترخیص کالا از مرز بانه باز می‌گردد.

به گزارش کردستان خبر، هیوا بلندهمت، عضو شورای شهر بانه در مورد آخرین تحولات اقتصادی بانه بعد از بازگشایی مرزهای این منطقه به شهردارآنلاین گفت: خوشبختانه با کمتر شدن محدودیت‌ها شهروندان توانستند اجناسی که پیش از مسدود شدن مرزها سفارش داده بودند را وارد بانه کنند. در حال حاضر رونق به شهر بازگشته است و همه پاساژها و مغازه‌ها مانندگذشته باز هستند و شهر در آرامش کامل به سر می‌برد.

وی با اشاره به بالا رفتن قیمت دلار و کاهش واردات اجناس توسط مرزنشینان ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات هیچ مشکلی برای واردات اجناس از مرز وجود ندارد و تنها بالا رفتن قیمت دلار در داخل کشور باعث شده تا برخی اقلام وارد نشود و این مشکل همه مردم ایران است که امیدواریم با درایت دولت هرچه زودتر این بحران را پشت سر بگذاریم تا شهروندان بانه و سایر مرزنشینان بتوانند همانند گذشته مراودات مرزی خود را انجام دهند.

این عضو شورای شهر بانه با انتقاد از برخی تصمیمات مسئولان برای واردات اجناس خارجی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که مرزنشینان بانه دارند به عدم اجازه ترخیص کالا از مرز بانه باز می‌گردد. مرزنشینان مجبورند برای ترخیص کالایی که سفارش داده و خریداری می‌کنند به مرز باشماق بروند و برای آوردن کالاها به بانه هزینه حمل اضافه بپردازند.

بلند همت در پایان گفت: امیدواریم تا مشکل ترخیص از مرز بانه هرچه زودتر برطرف شود تا شهروندان بانه بیش از این در کار و کاسبی خود ضربه نبینند.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر