کد خبر: 1904

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: کتابخانه امام خامنه‌ای به عنوان یکی از طرح‌های فرهنگی سفر مقام معظم رهبری به کردستان، قابلیت تبدیل به عنوان بزرگترین مرجع فقه شافعی پیروان این مذهب را داراست.

 به گزارش کردستان خبر به نقل از قول از  ; از سنندج، حجت‌الاسلام مهدی فرزی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان، اظهار داشت: کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج از سراسر دنیا مراجعه‌کننده مجازی دارد و می‌تواند در بین 400 میلیون پیرو فقه شافعی در دنیا، بزرگترین و خاص‌ترین منبع باشد.

وی این کتابخانه را از ثمرات سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان در سال 88 به این استان برشمرد و گفت: بزرگترین منبع فقه شافعی و کلام است و انتظار حمایت جدی از آن برای بهره‌برداری کامل را داریم.

فرزی در ادامه سهم کردستان را از حوزه انتشار کشور کم دانست و افزود: با توجه به تولید محتوای زیادی که داریم، این تولیدات نباید در صف انتشار بماند چون می‌تواند راهگشای بخش فرهنگ این استان باشد.

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در کردستان همچنین بر لزوم توزیع عادلانه منابع در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی تاکید کرد و افزود: در این زمینه نسبت به استان‌های مشابه عقب هستیم و سهم این استان از اعتبارات دولتی کم است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر