کد خبر: 1914

روند خاموشی‌ها تا دو هفته دیگر ادامه دارد و کمتر شدن آن منوط به صرفه جویی شهروندان است.

به گزارش کردستان خبر، مدیرعامل شرکت برق کردستان می‌گوید: در خوش بینانه‌ترین حالت، روند خاموشی‌ها تا دو هفته دیگر ادامه دارد و کمتر شدن آن منوط به صرفه جویی شهروندان است.


هیوا لهونیان با اشاره به افزایش مصرف برق در روز‌های اخیر در استان، گفت: ۲۲ تیر میزان مصرف برق در استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۵ درصد افزایش یافت که شهرستان دهگلان با ۳۴ درصد بیشترین و قروه با ۶ درصد کمترین افزایش میزان مصرف را داشتند.


وی با بیان اینکه مصرف برق بخش کشاورزی عمده مصرف انرژی برق را به خود اختصاص داده است، افزود: در صورت استفاده نکردن کشاورزان از برق در ساعات اوج مصرف که از ۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۴ است، بهای برق مصرفی آنان در دیگر ساعات رایگان خواهد بود.


لهونیان تصریح کرد:ضروری است همه مشترکان در مصرف برق صرفه جویی کنند تا شاهد خاموشی‌های کمتری در سطح استان باشیم.


به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، مشکلی از لحاظ تولید برق در استان وجود ندارد، اما چون شبکه برق سراسری است در استان‌های جنوبی با کمبود نیرو مواجه هستیم و به ناچار باید صرفه جویی کنیم.


وی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت توزیع برق کردستان از برنامه زمان بندی خاموشی‌ها مطلع شوند، یادآور شد: در حال حاضر ۲ ساعت زمان برای خاموشی‌ها در نظر گرفته شده، ولی تلاش می‌کنیم این زمان کم شود.


وی از ظرفیت۹۶۰ مگاواتی تولید روزانه برق در کردستان خبر داد و گفت: در صورتی که مصرف مشترکان به ظرفیت تولید برق در استان نزدیک شود، طول زمان خاموشی‌ها بیشتر نیز خواهد شد.


مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان بیشترین مصرف انرژی را در فصل گرما مربوط به استفاده از سیستم‌های سرمایشی دانست و افزود: سهم انرژی مصرفی سیستم‌های سرمایشی ۲۰ هزار مگاوات است که از کل مصرف برق کشور عراق بیشتر است.


با وجودی که هوای استان از دیروز روند کاهش گرفته بود و حدود ۴ تا ۵ درجه خنک شد، این روند از فردا دوباره شکل افزایشی می‌یابد.


هواشناسی کردستان اعلام کرد: روند افزایش دما و پایداری این وضعیت تا آخر هفته در استان پیش بینی می‌شود.

 

انتهای پیام/

 

صداوسیما

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر