پنج شنبه هفته جاری

کد خبر: 1934

در سفر وزیر صنعت، معدن احداث سه واحد صنعتی در کردستان کلنگ زنی و کلینیک صنعت و سرمایه گذاری افتتاح می شود.

به گزارش کردستان خبر، کلنگ زنی احداث سه واحد صنعتی و افتتاح کلینیک صنعت و سرمایه گذاری در کردستان پنج شنبه هفته جاری با حضور محمد شریعتمداریوزیر صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان  با اشاره به سفر مقام عالی وزارت به استان کردستان در روز پنج شنبه هفته جاری گفت: با حضور وزیر صنعت قرار است کلنگ احداث واحد‌های تولید آهن اسفنجی شرکت فولاد گستر الماس در شهرستان سقز، واحد تولید گندله آهن شرکت صبا نور در یاسوکند بیجار، تولید ورق گرم فولادی (اسلب) در شهرستان قروه برزمین زده شود.

محمد دره وزمی عنوان کرد: محصول تولیدی این واحد کنسانتره آهن به ظرفیت اسمی دو میلیون، گندله به ظرفیت دو میلیون تن و آهن اسفنی خام هم به ظرفیت یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن است.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذار این طرح خارجی است، بیان کرد: سرمایه گذاری ارزی این طرح ۲۱۵ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی آن هم ۳ هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال است.

وی زمان راه اندازی این طرح را سال ۱۴۰۰ خواند و ادامه داد: مساحت زمین محل اجرای طرح ۱۰۵ هکتار و زیربنا هم ۲۰ هکتار در نظر گرفته شده است.

دره وزمی با اشاره به اینکه مواد اولیه تولید این واحد آهن اسفنجی است، ادامه داد: سرمایه گذاری کل این پروژه ۳ هزار میلیارد ریال وظرفیت اسمی این واحد یک میلیون تن است.

وی زمان راه اندازی این پروژه را سال ۹۹ خواند و بیان کرد: ۷ هکتار زمین با ۱۲ هزار مترمربع زمین برای ایجاد این واحد اختصاص داده شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی واحد مذکور یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن خواهد بود، اضافه کرد: سرمایه گذاری کل این پروژه ۱۵ هزار میلیارد ریال است.

دره وزمی زمان راه اندازی این طرح را سه سال بعد از آغاز پروژه خواند و عنوان کرد: این واحد در زمینی به مساحت ۲۸۵ هکتار با ۱۸۰ هکتار زیربنا احداث خواهد شد.

انتهای پیام/

 

صداوسیما

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر