کد خبر: 1968

به گزارش کردستان خبر به نقل از ایرنا، استاندار در پیامی خطاب به مردم با تسلیت شهادت 11 نفر از پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان مریوان، ضمن محکوم کردن این حادثه تروریستی اعلام کرد مردم کردستان همگام و همراه انقلاب هستند و هرگز به عقب باز نخواهند گشت.

بهمن مرادنیا ضمن تسلیت شهادت این عزیزان به خانواده‌های آنان، نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مردم شریف و آگاه کردستان
همان گونه که مطلع هستید شب گذشته عواملی مزدور و تروریست که همواره می‌خواهند کردستان را ناامن و آینده شما و فرزندان‌تان را با حرکات کور تروریستی تباه کنند، تعدادی از سربازان مدافع این مرز و بوم را در شهرستان مریوان به شهادت رساندند.
محکوم کردن این اقدامات که توسط گروهک های تروریستی صورت می‌گیرد، وظیفه ذاتی هر فردی است. گروهک‌هایی که سران خیانتکار آنان خود در امان نشسته و جوانان ناآگاه و فریب‌خورده را به جنگ‌هایی بی‌حاصل می‌فرستند هرگز دلسوز و حامی مردم کردستان نبوده و همیشه می‌خواهند از خون این مردم برای بقای خود ارتزاق کنند.
هر وجدان بیداری می‌داند که در سال‌های اخیر توسط دولت و تمام دلسوزانی که سربلندی و پیشرفت و آرامش کردستان آرزوی آنهاست، گام‌های مناسب و بلندی در بخش‌های مختلف و زیربنایی برای توسعه استان کردستان و رفع نواقص و اصلاح امور برداشته شده است.
حرکات توطئه‌آمیز اخیر و با طراحی ایادی استکبار و استعمار در آن سوی مرزها در راستای جلوگیری از پیشرفت ایران و کردستان و ناآرام‌سازی دائم این منطقه به قیمت از میان رفتن آینده مردم و جوانان کُرد صورت می‌پذیرد تا همواره کردستان را ناامن و در فضایی نظامی و امنیتی قرار داده و حضور خود را به عنوان مدافعان پوشالی مردم موجه نشان دهند.
چهار دهه دشمنان این ملت و نظام روش‌های مختلفی را جهت ضربه به اراده پولادین مردم کردستان که همواره حامی انقلاب اسلامی بودند، آزمودند و نتیجه‌ای جز ناامیدی خود و خسران و زیان برای مردم کردستان نداشته و مردم مصمم‌تر از گذشته بر آرمان‌های خود وفادار ماندند و حال که این گروه‌ها با سوءاستفاده از شرایط منطقه و جیره‌های آلوده به خون پاک جوانان میهن که از ایادی منطقه‌ای استعمار دریافت نموده‌اند تصمیم به تکرار بیراهه خود دارند، رجاء واثق دارم جوابی دندان‌شکن از مردم کردستان خواهند گرفت.
در پایان ضمن تسلیت شهادت این مدافعان مام مهین به مردم شهیدپرور کردستان و علی الخصوص خانواده‌های معزز آنان و تقاضا از همگان برای حفظ آرامش و خویشتن‌داری؛ از تمامی گروه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی می‌خواهم این حرکات تروریستی را محکوم نموده و از تریبون‌ها و رسانه‌ها، صدای اعتراض واقعی مردم کردستان علیه اینچنین جنایاتی که به نام کرُد و به کام مثلث زر و زور و تزویر در منطقه انجام می‌شود را به گوش همگان برسانند.
بهمن مرادنیا
استاندار کردستان

 

در درگیری مسلحانه بامداد شنبه در مرزهای شهرستان مریوان بین گروه های تروریستی و معاند با نیروهای نظامی کشورمان، 11 نفر شهید و هشت نفر نیز زخمی شدند.
10 نفر از شهدا پاسدار پایوار و بسیجی و یک نفر نیز پاسدار وظیفه است، هفت شهید اهل مریوان، یک شهید اهل سنندج و سه شهید نیز اهل شهرستان قروه هستند.
این پایگاه که در منطقه ای سخت گذر واقع شده بامداد امروز توسط اعضای گروهک تروریستی هدف حمله قرار گرفت و بر اثر شلیک گلوله، انبار مهمات آن منفجر شد، بیشتر نیروهای نظامی در اثر برخورد ترکش مواد منفجره انبار مهمات به شهادت رسیدند.
شهرستان مرزی مریوان در 130 کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است، استان کردستان دارای 220 کیلومتر مرز با کشور عراق است.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر