کد خبر: 1970

گندم کاران کردستانی تاکنون 50درصد از بها محصول فروخته شده به مراکز خرید را دریافت کردند.

به گزارش کردستان خبر، گندم کاران استان تاکنون 660 میلیارد ریال از بهای محصول فروخته شده شان به مراکز خرید را دریافت کردند.

شهریار حنیفی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این میزان وجه 50 درصد از بهای گندم ثبت شده در سامانه بانک است که تا روز پنجشنبه گذشته به حساب آنان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون 250 هزار تن از محصول گندم کشاورزان این استان به صورت تضمینی خریداری شده که 80 درصد از این میزان نیز در سامانه بانک به ثبت رسیده است.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: قطعی برق و اینترنت در مراکز خرید گندم مهمترین چالش ثبت گندم های خرید شده در سامانه بانکی بود که این سازمان جلسات مختلفی را برای رفع این چالش با شرکت برق برگزار کرده است.

حنیفی یادآور شد: انتظار می رود این جلسات به زودی منتج به رفع مشکلات ثبت اطلاعات خرید در سامانه بانکی و در نهایت تسریع روند خرید و پرداخت به موقع محصولات می شود.

وی همچنین کمبود کامیون برای حمل گندم های خریداری شده از انبارهای موقت خرید گندم به انبارهای دائمی را از دیگر چالش های این استان در خرید تضمینی اعلام کرد و گفت: در این خصوص نیز با اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای استان هماهنگی هایی نیز برای رفع این مشکل انجام شده است.

به گزارش ایرنا، در سال جاری برداشت یک میلیون تن گندم و خرید تضمینی 900 هزار تن از این میزان در کردستان پیش بینی می شود که 86 مرکز خرید شامل 66 مرکز تعاون روستایی، پنج مرکز مربوط به مراکز خرید دولتی و 15 مورد نیز کارخانه های آردسازی و سیلوهای بخش خصوصی است.

استان کردستان امکان ذخیره سازی 780 هزار تن محصول گندم شامل 250 هزار تن در انبارهای سازمان تعاون روستایی و 530 هزار تن نیز در 15 واحد سیلوی دولتی و بخش خصوصی را دارد.

امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم 15 هزار و 520 تعیین شده است.

انتهای پیام /

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر