کد خبر: 1999

رئیس شبکه دامپزشکی کامیاران گفت: 2 مرغداری غیرمجاز در این شهرستان که بدون پروانه بهداشتی و نداشتن شرایط فنی مناسب اقدام به جوجه ریزی کرده بودند، با هماهنگی و حکم مقام قضایی پلمب شدند.

عباس گلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از ادامه فعالیت واحدهای یاد شده تا زمان اجرای تمام شرایط از جمله اخذ مجوزهای مربوطه و ایجاد شرایط امنیت زیستی برای جوجه ریزی جلوگیری بعمل می آید.
وی با اشاره به اینکه پنج مرغداری متخلف دیگر برای پلمب به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: در راستای تشدید اقدامات بهداشتی قرنطینه ای، صیانت از سلامت مردم، ارتقای سطح امنیت زیستی و پیشگیری از انتقال بیماری ها بخصوص بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان پلمپ واحدهای غیرمجاز در دستور کار این شبکه قرار دارد.
رئیس شبکه دامپزشکی کامیاران با بیان اینکه نظارت بهداشتی بر فعالیت واحدهای مرغداری زیر نظر دامپزشکی است، تاکید کرد: مراقبت فعال و غیر فعال واحدهای مجاز نیز برای اطمینان خاطر از وجود شرایط لازم برای پیشگیری به آنفولانزا و سایر بیماری های واگیر طیور همچنان ادامه دارد.
وی واحدهای غیرمجاز مرغداری را یکی از زمینه های انتشار بیماری ها از جمله آنفولانزای فوق حاد پرندگان دانست و یادآور شد: بازگشت مجدد به چرخه تولید واحدهای تعطیل شده، منوط به رفع نواقص و بازدید و تایید بازرسان دامپزشکی است.
گلی با اشاره به اینکه در این شهرستان 192 واحد طیور فعالیت دارند، اضافه کرد: ظرفیت تولید این واحدها یک میلیون و 648 هزار و 350 قطعه است. 
وی با بیان اینکه تعداد مرغداری های داری مجوز از سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی این شهرستان 86 واحد است، گفت: 96 واحد دیگر این شهرستان فاقد پروانه سازمان دامپزشکی هستند.
رئیس شبکه دامپزشکی کامیاران به وجود 10 واحد مرغداری چند کاره در این شهرستان اشاره کرد و افزود: شهرستان کامیاران بیشترین تعداد مرغداری ها در استان کردستان را دارد.
کامیاران با 102 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر