کد خبر: 2002

معاون پرورشی و فرهنگی اموزش و پرورش کردستان از برگزاری پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزان پسر مناطق مرزی غرب کشور از ۱۳ تا ۱۷ مرداد جاری در اردوگاه سلیمان خاطر سنندج خبر داد.

به گزارش کردستان خبر به نقل از خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت اله نریمانی امروز (۸ مرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به منظور تشریح برنامه های این رویداد فرهنگی در اداره کل آموزش و پرورش کردستان تشکیل شد، اظهار کرد: ۶۰ برنامه فرهنگی در راستای برگزاری این اردوی ملی برای دانش آموزان هشت استان کشور پیش بینی شده است.

 

وی تربیت اجتماعی دانش آموزان، همکاری و همگرایی، تبادل فرهنگی و ایران شناسی را از مهمترین اهداف این اردوها برشمرد و افزود: دانش آموزان ضمن شرکت در فعالیت های اردوی با آداب و رسوم دیگر استان آشنا می شوند و تبادل فرهنگی و تربیت اجتماعی شکل می گیرد.

 

نریمانی، همچنین تقویت هویت ملی، وحدت و همگرایی، مسئولیت پذیری، تعامل، مبارزه با هجمه های فرهنگی، تقویت سطح مهارت زندگی، بصیرت زندگی، بهبود و غنی سازی اوقات فراغت و آشنایی با پئافند غیرعامل را از اهداف اساسی و شاخص اردوهای دانش آموزشی اعلام کرد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان، برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی و آشنایی با اماکن تاریخی را سه برنامه شاخص این اردوها اعلام کرد و افزود: ابعاد مهارت آموزی، آموزشی، نشاط و سرگرم و تبادل فرهنگی در برنامه های پانزدهمین ارودی ملی دانش آموزان توجه شده است.

 

وی به کارگاه های آموزشی اردوهای دانش آموزی اشاره کرد و عنوان کرد: تربیت دینی و مبارزه با نحله های انحرافی، آشنایی با آسیب های اجتماعی، آشنایی با فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، آشنایی با حوادث غیرمترقبه و مواجه به بلایا طبیعی از جمله عناوین کارگاه های آموزشی اردوهای دانش آموزی است که زیر نظر اساتید کشوری و استانی برگزار می شود.

 

نریمانی همچنین گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، کوه نوردی، حضور در قدمگاه مقام معظم رهبری در راستای وحدت و همدلی، برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دانش آموزی با هدف تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانیاز دیگر برنامه ها و فعالیت های این اردوها است.

 

وی ادامه داد: بازدید دانش آموزان از مسجد جامع سنندج، خانه کورد، عمارت خسروآباد، بازار سنتی سنندج، امامزاده هاجره خاتون و اماکن تاریخی سنندج نیز در طول زمان برگزاری این اردو پیش بینی شده است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش کردستان، به استان های شرکت کننده در این اردو اشاره کرد و افزود: 300 دانش آموز دوره دوم متوسطه از 60 شهرستان و منطقه مرزی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، اردبیل، ایلام، بوشهر، کردستان و خوزستان در پانزدهمین اردوی ملی دانش آموزی به میزبانی سنندج شرکت می کنند.

 

نریمانی خاطر نشان کرد: شرکت دانش آموزان در نمایش رزمی فرهنگی مجاهدت های خاموش و آشنایی انها با رشادت ها و ایثارگری ها شهدا و رزمندگان اسلام نیز در نظر گرفته شده است.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر