کد خبر: 2006

نخستین واحد دانشگاه آزاد اسلامی خیرساز کشور روز دوشنبه در مراسمی با صرف 43 میلیارد ریال اعتبار از سوی خیرین و منابع داخلی این دانشگاه در شهرستان بانه به بهره برداری رسید.

به گزارش کردستان خبر به نقل از خبرنگار ایرنا، در آیین بهره برداری از این دانشگاه فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، بهمن مرادنیا استاندار کردستان و جمعی از مسئولان اجرایی و اساتید دانشگاه و دانشجویان برگزار شد.
دانشگاه آزاد اسلامی بانه در چهار طبقه و با زیربنای سه هزار و 200 متر احداث شده و سه چهارم هزینه ساخت آن توسط خیرین و نیکوکاران بانه ای و مابقی نیز توسط دانشگاه تامین و هزینه شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در این مراسم گفت: این مجموعه مرکز آموزش عالی شامل ساختمان دانشگاه، مسجد،، بوفه و مهمانسرا، کتابخانه، سایت کامپیوتر و آزمایشگاه به مساحت پنج هکتار است که ساخت آن سال 94 آغاز شد.
محمدقربان کیانی با بیان اینکه حدود 70 درصد هزینه های این دانشگاه معادل 30 میلیارد ریال توسط خیرین پرداخت شده است، اظهار داشت: 13 میلیارد ریال نیز توسط خود دانشگاه هزینه شد.
این دانشگاه دارای 24 کلاس است و اینک یک هزار و 200 دانشجو دارد ولی امکان و ظرفیت افزایش این تعداد تا 2 هزار و 500 دانشجو را دارد. 
در حال حاضر در این واحد دانشگاهی 28 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی شامل رشته های فنی مهندسی، حقوق و علوم انسانی، حسابداری و کامپیوتر دارد.
هم اکنون دانشگاه آزاد اسلامی در کردستان به 20 هزار دانشجو در قالب 420 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارایه خدمات می دهد.

 

اخبار مرتبط
ارسال نظر