کد خبر: 2035

کردستانی ها می توانند روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی استان سیستان و بلوچستان کنند .

به گزارش کردستان خبر، حسن خدابنده‌لو، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به وقوع خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: با توجه به وظیفه ذاتی جمعیت هلال احمر در خصوص کمک به همنوعان و در راستای اصل انسانیت و نوع دوستی این جمعیت، کاروان سلامت هلال احمر کردستان در شهرستان نیکشهر سیستان و بلوچستان اعزام شد.

وی افزود: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کمپین «نذر آب» را برای کمک به مردم استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی کرده و مردم کردستان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به شعب هلال احمر استان ارائه کنند تا در راستای رفع نیاز مردم سیستان و بلوچستان هزینه شود .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان بیان کرد: مردم خیر و نوع دوست استان کردستان با ارسال عدد ۴ به شماره ۲۰۹۹۹۹۹ می توانند روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب دیدگان از خشکسالی استان سیستان و بلوچستان کنند .

وی اعلام کرد: با توجه به کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در استان سیستان و بلوچستان کاروان سلامت کردستان متشکل از ۱۰ پزشک متخصص قلب و عروق، داخلی، دندان پزشکی و چندین پزشک عمومی، پرستار، ماما، کارشناس بهداشت محیط، روان کاو و... به استان سیستان و بلوچستان اعزام شدند .

خدابنده لو عنوان کرد: تیم حمایت‌های روانی سازمان جوانان استان کردستان نیز در این مأموریت کاروان سلامت استان را همراهی کرد.

وی در پایان یادآور شد: کاروان سلامت هلال احمر استان کردستان روز پنجشنبه به مقصد شهرستان نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان حرکت کرده و خدمات بهداشتی و درمانی استان را به مردم محروم این منطقه ارائه کرد .

یادآور می‌شود؛ شهرستان نیک شهر در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان واقع بوده و فاصله ای در حدود ۲۰۰۰ کیلومتر با سنندج دارد.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط